Komentari 20

Ni odlični Bogdanović ništa nije mogao: Giannis uništio Jazz

1

Ni u kojem slučaju Bogdanovićeva 24 poena (9/15, trice 5/8, najviše kod Ute) uz 4 asistencije i tri skoka za 34 minute nisu tek usputan podatak unatoč porazu Jazza

Sedamnaest dana nakon što je tricom iz kuta s istekom vremena srušio programiranog finalista Istoka, Milwaukee Bucksi raščistili su račune s čovjekom odluke te utakmice Bojanom Bogdanovićem i Utah Jazzom.

Bucksi su, baš kao i Jazz tada, obranili domaći teren, što vjerojatno ne bi učinili da Giannis Antetokounmpo nije bio u MVP izdanju. I boljem od toga jer dijelila su ga samo dva koša od najbolje utakmice života. Grka je sirena zaustavila na 50 koša, što mu je u kombinaciji s 14 skokova 17. uzastopni double-double. Više je na početku sezone imao samo Bill Walton (34 u sezoni 1976/1977).

- Impresioniran sam, neću vam lagati - ponosan je bio aktualni MVP koji je tek četvrti igrač u povijesti s utakmicom 50+10 bez izgubljene lopte.

To su ranije uspjeli samo Carmelo Anthony, Michael Jordan dvaput i Moses Malone.

- On je MVP s razlogom - konstatirao je Donovan Mitchell.

I samo je iskoristio neigranje Rudyja Goberta, bez kojeg obrana Jazza nikako nije ista, pa se dogodilo da su Bucksi u drugom poluvremenu zabili 74 koša.

Melo se probudio, Embiid bez koša

Tako je još jedna iznadprosječna utakmica Bojana Bogdanovića, a takve su postale standard, u konačnom rezultatu postala bezvrijedna. No ni u kojem slučaju Bogdanovićeva 24 koša (9/15, trice 5/8, najviše kod Ute) uz 4 asistencije i tri skoka za 34 minute nisu tek usputan podatak. Mostarac je još malo učvrstio svoj ovosezonski prosjek iznad 20 koša, trenutno je na 20,7.

U reprizi polufinala Istoka Toronto i Philadelphia odigrali su prvu utakmicu otkako je Kawhi Leonard onim ludim ubačajem odveo Raptorse u veliko finale, a kasnije i do povijesnog naslova. Dobili su Kanađani 101-96, a 76ersi su neočekivano i bili u prilici s obzirom da je Joel Embiid prvi put u karijeri ostao bez koša. Promašio je svih 11 pokušaja u 32 minute.

- Nisam nikad mislio da ću pričati o tome - rekao je Kamerunac.

U AT&T Centeru odjekivali su povici MVP, MVP prema LeBronu Jamesu koji je s 33 koša i 13 asistencija riješio San Antonio (114-104) kojemu nisu pomogli ni Aldridge ( 30 p) ni DeRozan (24) u jako dobrom izdanju.

- Stvarno sam zahvalan jer u ovoj sam dvorani uvijek dobivao puno zvižduka - prisjetio se James koji je prešao Peđu Stojakovića na 18. mjestu vječne ljestvice tricaša.

Na isto mjesto, ali ljestvice strijelaca, došao je Carmelo Anthony (26.615) zabivši 25 koševa, najviše od studenog prošle godine, a Portland Trailblazersi, za koje je Mario Hezonja u šest i pol minuta ostao na dva koša, prošli United Centerom u Chicagu (94-117).

Buddy Hield otišao je do rekordnog 41 koša, pogodio je pritom i rekordnih 11 trica za franšizu Sacramenta, ali Kingsi su svejedno izgubili od Bostona (103-102). Jedini put kad je netko zabio 11 trica, a da je njegova momčad izgubila, bio je Steph Curry. Dvaput.