Niko Kranjčar strijelac u pobjedi kod Newcastlea

1

Sve bolji hrvatski reprezentativac odigrao je vrlo dobro i zabio četvrti gol u pobjedi Portsmoutha 4-1. Juande Ramos debitirao je bodom u gostima

Slobodni udarac dosuđen je na malo više od trideset metara, iskosa s lijeve strane. Loptu je uzeo Niko Kranjčar i sjajno opalio na vrh peterca. Netko iz obrane Newcastlea dodirnuo je loptu, koja je i četvrti put završila u mreži golmana Harpera. Gol je pripisan Niki, jednom od najboljih igrača u fantastičnoj gostujućoj pobjedi Portsmoutha. Osim golom, Kranjčar se istaknuo i s još nekoliko sjajnih akcija i efektnih driblinga. Odigrao je jako dobru utakmicu i Slaven Bilić može biti zadovoljan u predvečerje završnih kvalifikacijskih ogleda. A čelnici Newcastlea vjerojatno će sada još više željeti sve boljeg hrvatskog veznjaka.
Sve je 'Pompey' riješio kišom golova u prvih 10 minuta. Točnije, trebale su im samo tri minute. Branič Pamarot je zabio u 8. minuti, a u 9. i 11. priključili su se i napadači Utaka i Mwaruwari. Kranjčar je stavio točku na i, a zanimljivo je da su u pobjedi 4-1 svih pet golova zabili igrači Portsmoutha. Iskusni stoper Sol Campbell poslao je loptu u vlastitu mrežu u 15. minuti. Bila je ovo prva pobjeda Portsmoutha u Newcastleu nakon dugih 58 godina.
Birmingham je na gostovanju kod Evertona do zadnje minute imao bod, no na kraju izgubio dva razlike. U samom finišu zabili su Vaughan i Carsley. Istim rezultatom, 3-1, Fulham je dobio Reading, a Chelsea je uzela tri boda Wiganu u gostima. Lampard je zabio svoj stoti gol za 'Blues' u 11. minuti, a sedam minuta kasnije sve dvojbe je otklonio bek Belletti. U debiju na klupi Tottenhama bod je uzeo donedavni trener Seville Juande Ramos. Njegova momčad je i povela preko Darrena Benta, no početkom nastavka Middlesborough je izjednačio. Podjelom bodova završio je i ogled Blackburna i favoriziranog Liverpoola. Napadači se ni na jednoj strani nisu iskazali, mreže su ostale netaknute.

REZULTATI:
Aston Villa - Derby County 2-0 (Laursen '57, Young '61)
Everton - Birmingham 3-1 (Yakubu '10, Vaughan '90, Carsley '90 / Kapo '79)
Fulham - Reading 3-1 (Davies '17, Dempsey '72, Healy '90 / Doyle '53)
Middlesborough - Tottenham 1-1 (Young '52 / Bent '35)
Newcastle - Portsmouth 1-4 (Campbell '15-ag / Pamarot '8, Mwaruwari '9, Utaka '11, Kranjčar '70)
Wigan - Chelsea 0-2 (Lampard '11, Belletti '18)
Arsenal - Manchester United 2-2
Blackburn - Liverpool 0-0