Komentari 5

Nizozemci srušili 'elf', Bale je spasio Velšane, odlični Kek...

1

Težak poraz pretrpjeli su Nijemci u Hamburgu protiv Nizozemske. Slovenci su u Ljubljani protiv Poljske oživjeli nade u kvalifikacije za Euro, a Wales se izvukao protiv Jurčevića kod kuće

U nogometnom klasiku u petak navečer u Hamburgu je Nizozemska u odličnoj utakmici slavila protiv Njemačke sa 4-2 u kvalifikacijama za Euro 2020. Tako su se Nizozemci osvetili za poraz koji su doživjeli u ožujku u Amsterdamu, kada je "elf" pogotkom Schulza u 90. minuti dobio sa 3-2.

I ovaj puta su bolje krenuli Nijemci, koji su poveli golom Sergea Gnabryja u 9. minuti. Taj je rezultat ostao do poluvremena, a u nastavku je uslijedila golijada. Nizozemci su napravili preokret, prvo je Frenkie de Jong (59') pogodio za 1-1, a onda je njemački stoper Jonathan Tah zabio autogol (66').

Njemački veznjak Toni Kroos u 73. minuti iz penala pogađa za 2-2. No, u završnici susreta Donyell Malen (79') i Georginio Wijnaldum (90+1') donose pobjedu Nizozemskoj. Ujedno, bio je to prvi poraz Njemačke u kvalifikacijama za Euro 2020.

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Slovačku sa 4-0 (1-0) u utakmici 4. kola u skupini E odigranoj u petak na stadionu Antona Malatinskoga u Trnavi, a strijelci su bili Nikola Vlašić (45'), Ivan Perišić (47'), Bruno Petković (72') i Dejan Lovren (89').

U drugoj utakmici naše skupine Wales je na domaćem terenu protiv Azerbajdžana, kojeg vodi Nikola Jurčević, slavio sa 2-1. Wales je poveo u 26. minuti autogolom Pašajeva, koji je ogledni primjer neshvatljive smušenosti. Azerbajdžan je izjednačio golom Mahira Emrelija (58'), a pobjedu Walesu donio je Gareth Bale u 84. minuti.

Slovenija je u Ljubljani dobila Poljsku, koja je u prve četiri utakmice imala stopostotan učinak. Slovenska reprezentacija je slavila sa 2-0 golovima Aljaža Strune (35') i Andraža Šporara (65'). Time su izabranici Matjaža Keka ostali u igri za plasman na Euro.