NLB: Zadar bolji od FMP-a, Zagreb ispustio plus 13

1

Pobjeda Zadra u gostima kod neugodnog FMP-a može se smatrati iznenađenjem, a Zagreb je u utakmici protiv Hemofarma prosuo plus 13

Koncentriranim izvođenjem slobodnih bacanja Brewer je donio pobjedu Zadranima u Železniku. On je samo dovršio posao koji su tijekom cijele utakmice radili Stallworth i Lalić. Kontru sjajnoj pobjedi Zadra napravio je Zagreb. Iako su imali veliku prednost na poluvremenu, košarkaši Danijela Jusupa ponovno su se raspali u nastavku utakmice.

FMP - ZADAR 86-88 (17-25, 28-22, 19-25, 22-16)
Briljantni Shammel Stallworth vodio je Zadar do velike pobjede u beogradskom predgrađu. Čovjek koji je zabio 30 FMP-u postavio je 83-80 u 38. minuti, nakon čega je glavnu rolu preuzeo drugi zadarski Amerikanac, Corey Brewer. Utrpao je pet slobodnih bacanja zaredom i osigurao Acinoj momčadi pomalo neočekivane bodove.
Osporavani Stallwort iz igre je pucao fantastičnih 10-12 (za dva 8-9, za tri 2-3), a uz 30 koševa je dodao i po tri asistencije i ukradene lopte. Odličan je bio i Jure Lalić s 21 poenom, 11 je dodao Brewer, a 10 šuterski ne osobito raspoloženi Pankracije Barać. Gečevski samo 5, ali Andrej Štimac pomogao je s klupe s 9 koševa. Labović 25 za FMP.

ZAGREB - HEMOFARM 74-79 (20-19, 26-14, 13-25, 15-21)
Ponovno je drugo poluvrijeme košarkaše Zagreba koštalo pobjede. U prvom dijelu obrana je bila OK, a dosta toga su 'Mravi' i pogodili izvana. Gosti se s takvim Zagrebom nisu mogli nositi, što je rezultiralo s plus 13 nakon 20 minuta (46-33). U nastavku - raspad sistema. U trećoj četvrtini zagrebačka prednost se istopila, da bi 'pokop' došao na red u zadnjih deset minuta...
Kruno Simon bio je najbolji u Zagrebu s 23 koša, po 13 su zabili Vladović i Dundović, a Tomić je uz 10 koševa skupio i 7 skokova. Najefikasniji kod pobjednika Goran Jagodnik s 26 koševa i zanimljivim detaljem - zabio je 14 od prvih 17 koševa Hemofarma u utakmici.

NLB liga, 8. kolo:
Široki Prima Pivo - Budućnost 79-94 (Perinčić 18 / Micov 20)
Partizan - Crvena zvezda 82-67 (Peković 23 / Cook 24)
Split CO - Cibona 78-84 (Rudež 21 / Warren 21)
Geoplin Slovan - Helios 77-76 (Novak 17 / Krejič 18)
Vojvodina - Union Olimpija (nedjelja, 12 sati)

TABLICA:
Partizan 7-1, Crvena zvezda 6-2, FMP 5-3, Cibona 5-3, Zadar 5-3, Union Olimpija 5-2, Hemofarm 4-4, Budućnost 4-4, Split 3-5, Zagreb 3-5, Geoplin Slovan 3-5, Helios Domžale 2-6, Vojvodina SG 2-5, Široki PP 1-7.