Komentari 6

Norvežanke prejake za naše cure u kvalifikacijama za EP

13

Norveška je aktualni europski prvak, svjetsko srebro i olimpijska bronca. U kvalifikacijama za Europsko prvenstvo Norvežanke su gostovale u Zagrebu i slavile protiv Hrvatica 32-25 (18-10)

U susretu 3. kola skupine 1 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2018. u Francuskoj, hrvatske rukometašice su dvorani II Doma sportova izgubile od Norveške sa 32-25 (18-10). Bila je to očekivana pobjeda jedne od najboljih selekcija svijeta.

Norveška je aktualni europski prvak, svjetsko srebro i olimpijska bronca. Do sada su Norvežanke na velikim natjecanjima osvojile čak 27 medalja pri čemu 12 zlatnih i premda su u Zagreb doputovale u oslabljenom sastavu bez Nore Mork, Camile Herrem i Emile Arntzen bilo je teško očekivati nešto više od poraza.

Posljednji put hrvatske rukometašice su pobijedile Norvešku prije 21 godinu. Na SP-u u Njemačkoj Hrvatska, koju je i tada vodio Nenad Šoštarić, je slavila 25-22.  Već je početak utakmice pokazao u kojem će smjeru ići utakmica.

Norveška je povela 4-0, pa 6-1, te 14-7. U 26. minuti Norvežanke su imale i najvećih +10 (17-7). Do kraja poluvremena naše su igračice uspjele smanjiti na osam golova zaostatka (18-10). U nastavku susreta Hrvatska je uspjela smanjiti na minus šest (21-15), a na koncu je završilo 25-32.

U hrvatskim redovima najefikasnije su bile Aneta Benko s osam golova, te Ćamila Mičijević sa sedam pogodaka, dok su Paula Posavec, Marina Glavan i Katarina Ježić zabile po dva gola.

Kod Norvežanki najbolja je bila Veronica Kristiansen s devet golova, Sanna Solberg je zabila šest, a Marit Jacobsen četiri gola.

Iduću utakmicu Hrvatska će imati za četiri dana kada će u Bekkestu ponovo igrati protiv Norveške. Norvežanke vode na ljestvici sa maksimalnih šest bodova, Ukrajina i Hrvatska imaju po dva boda, a na začelju je Švicarska bez bodova.

Na EP će ići prve dvije ekipe iz svake od sedam skupine plus najbolja trećeplasirana.