Komentari 3

Nova pobjeda Petre Martić za treće kolo turnira u Miamiju

2

Petra Martić upotpunila je uspješan hrvatski tjedan u Miamiju, postavši treća naša predstavnica u trećem kolu. Tenisačica iz Duća izbacila je Francuskinju srpskog podrijetla u tri seta...

Petra Martić u svakom meču ove godine nastavlja pokazivati da se vraća tamo gdje i pripada - među najbolje na svijetu. U drugom kolu turnira u Miamiju izbacila je Francuskinju Kristinu Mladenović, 15. nositeljicu, sa 3-6, 6-4 i 6-2.

Prije nekih mjesec dana ova pobjeda bila bi očekivana, no Mladenović se, nakon čak 15 uzastopnih poraza, vraća u formu - nedavno je igrala finale St. Petersburga. Trebalo je proći neko vrijeme da obje tenisačice uđu u ritam, nakon tri gema razmijenile su po jedan break. Prva je pokleknula Petra pa je Francuskinja dobila prvi set.

Tennis: Miami Open

Za našu igračicu loše je počeo i drugi set, no onda je pronašla način kako da slomi otpor Mladenović. Nakon što je Martić popravila prvi servis, dva puta je napravila break i poravnala rezultat. U treći set je bio uglavnom jednosmjerna ulica. Brzo je odjurila na 5-1, ispustila prvu priliku za završetak, ali onda je još jednim breakom došla do pobjede.

U sljedećoj rundi Petru očekuje težak meč protiv Australke Ashleigh Barty. Danas svoj dvoboj drugog kola igra i Borna Ćorić protiv Argentinca Leonarda Mayera. Susret počinje u 16 sati.