Komentari 269

Novi rekord Ronalda: Real se čudesno vratio kod Villarreala!

1

Barcelona nakon pobjede nad Atléticom ipak neće prenoćiti na vrhu Primere. Bila je vrlo blizu jer Villarreal je imao 2-0 protiv Real Madrida do 64. minute, a onda je počeo veliki preokret

Trljali su ruke u Barceloni nakon 60-ak minuta utakmice između Villarreala i Real Madrida na Cerámici. "Žuta podmornica" u tim je trenucima vodila 2-0 protiv "kraljevskog" kluba, no u preostalom vremenu izgubila je sve. Bijeli su preokrenuli na 3-2 i tako se, s utakmicom manje, vratili na vrh La Lige, bod iznad najvećeg rivala.

Cristiano Ronaldo upisao je još jedan rekord u karijeri. Realiziranim penalom za 2-2 u 74. minuti došao je do brojke od 57 postignutih golova s bijele točke u Primeri, čime je izbio sam na vrh ljestvice svih vremena španjolskog prvenstva ispred Huga Sáncheza koji ih je zabio 56.

Nakon što se u prvom poluvremenu mreže nisu tresle, nastavak je donio - pravu golijadu. Manu Trigueros doveo je Villarreal u vodstvo u 50. minuti, a šest minuta potom već je bio 2-0 nakon udarca Cedrica Bakambua. No daleko je to bilo od rješenja utakmice...

Gareth Bale sjajno je reagirao na ubačaj Danija Carvajala u 64. minuti i vratio realovce u igru, a deset minuta poslije, nakon igranja rukom Brune Soriana, sudac Gil Manzano opravdano je pokazao na penal. Ronaldo je zadržao smirenost, unatoč dužem čekanju na izvođenje zbog prosvjedovanja domaće klupe, i poravnao rezultat.

Pobjedu je "kraljevima" donio Zidaneov džoker Álvaro Morata u 83. minuti, samo šest minuta nakon što je zamijenio Karima Benzemu.

Utakmicu su obilježile i ozljede domaćeg golmana Sergija Asenja u prvom dijelu te Garetha Balea na samom kraju utakmice. Nije poznata težina njihovih ozljeda.

Luka Modrić primio se sredinom drugog poluvremena za koljeno, no ipak je odigrao svih 90 minuta. Mateo Kovačić nije ulazio u igru za goste. Villarreal je ostao na šestom mjestu Primere s 39 bodova, šest manje od Atlético Madrida.