Komentari 69

Očajni United gubio 2-0 i jedva se spasio u sudačkoj nadoknadi

9

Burnley je na poluvremenu vodio 2-0 protiv Manchester Uniteda i bio je blizu prve pobjede na Old Traffordu nakon 55 godina. Domaći sastav se spasio poraza u nastavku golovima Lindgarda (53. i 91. minuta)

Chelsea 20. kolu Premierlige, na tradicionalni Boxing Day na Stamford Bridgeu svladao Brighton and Hove Albion 2-0 (0-0), a kako je Manchester United istovremeno na Old Traffordu odigrao 2-2 (0-2) protiv Burnleya razlika između drugog Uniteda i trećeg Chelseaja je smanjena na jedan bod. Chelsea je do pobjede stigao golovima Alvara Morate (46') i Marcosa Alonsa (60').

Burnley je na poluvremenu vodio 2-0 protiv Uniteda i  bio je jako blizu prve pobjede na Old Traffordu nakon 1962. godine. Barnes je pogodio već u 3. minuti, Defour je u 36. prekrasno pogodio iz slobodnjaka. Domaći sastav se spasio poraza u nastavku golovima Lingarda (53', 90'+1'). United sada ima 43 boda, a Chelsea 42.

Liverpool je na svom Anfieldu deklasirao slabašni Swansea City 5-0 (1-0). Domaće je lijepim pogotkom već u 6. minuti u vodstvo doveo Coutinho, da bi u drugom poluvremenu "crvenu rapsodiju" nastavili Firmino (52', 66'), Alexander-Arnold (65') i Oxlade-Chamberlain (83'). Dejan Lovren ostao je čitavu utakmicu na klupi Liverpoola.

Ovom pobjedom Liverpool se vratio na četvrto mjesto sa 38 bodova, jednim više od Tottenham Hotspura, koji je u prvoj utakmici dana sa 5-2 nadigrao Southampton. Swansea je na dnu sa samo 13 bodova.

Nikola Vlašić nije konkurirao za nastup u dresu Evertona koji je na gostovanju kod West Bromwich Albiona odigrao 0-0. Deveti Everton sada ima 27 bodova, dok je WBA i dalje pretposljednji, 19. sa 15 bodova.

U srijedu je na programu susret Newcastle - Man. City, a u četvrtak Crystal Palace - Arsenal.

REZULTATI 20. KOLA:
Tottenham Hotspur - Southampton 5-2 (Kane 22, 39, 67, Alli 49, Son Heung-min 51 / Boufal 64, Tadić 82)
Huddersfield Town - Stoke City 1-1 (Ince 10 / Sobhi 60)
Manchester United - Burnley 2-2 (Lingard 53, 90+1 / Barnes 3, Defour 36)
Watford - Leicester City 2-1 (Wague 45, Schmeichel 65-ag / Mahrez 37)
West Bromwich Albion - Everton 0-0
Bournemouth - West Ham United 3-3 (Gosling 29, Ake 57, Wilson 90+1 / J. Collins 7, Arnautović 81, 89)
Chelsea - Brighton and Hove Albion 2-0 (Morata 46, Marcos Alonso 60)
Liverpool - Swansea City 5-0 (Coutinho 6, Firmino 52, 66, Alexander-Arnold 65, Oxlade-Chamberlain 83)