Odbojkašice Mladosti 'pomele' prvakinje Ukrajine Himki u LP

11

Nakon što je Mladost povela sa 2-0 u setovima, Ukrajinke su trećem setu vodile 17-10, no domaće igračice uspjele su izjednačiti na 20-20, a potom iskoristiti treći meč loptu za veliku pobjedu...

U prvom susretu drugog pretkola kvalifikacija Lige prvakinja odbojkašice zagrebačke Mladosti su u Domu odbojke 'Bojan Stranić' pobijedile ukrajinsku ekipu Himik Južnji sa 3-0 (25-17, 25-17, 27-25).

Ukrajinske prvakinje su u Zagreb stigle kao favoritkinje, no djevojke trenera Saše Ivaniševića odigrale su sjajno.

Mladost su predvodile Valentina Vrbanc sa 17 osvojenih poena, Božana Butigan sa 16, te Katarina Pavičić sa 14 poena. U suparničkim redovima najefikasnija je bila Julija Bojko sa 13 poena.

Ove sezone HAOK Mladost prijavila je mušku i žensku ekipu u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Prvo su na teren izašle odbojkašice koje su posljednji put u Ligi prvakinja igrale 2006. godine, a od tada su nastupale u CEV i Challenger Kupu.

Odbojkaši kreću iz 1. pretkola, a u prvom susretu će u Zagrebu 22. listopada igrati protiv engleske momčadi IBB Polonia London.

Djevojke uzvratnu utakmicu igraju 15. listopada, a dečki 30. listopada.