Odgovara joj australska klima: Donna Vekić prošla u 2. kolo...

5

Vekić je na startu turnira u Hobartu pobijedila 46. igračicu svijeta Nijemicu Tatjanu Mariju 6-4, 6-2 poslije sat i 15 minuta igre. Sad je čeka 66. tenisačica svijeta Čehinja Marketa Vondrousova

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u 2. kolo WTA turnira u australskom Hobartu nakon što je u ponedjeljak svladala 46. igračicu svijeta Nijemicu Tatjanu Mariju 6-4, 6-2 poslije sat i 15 minuta igre.

Na startu meča obje tenisačice su imale problema sa igrom na svoj servis. Naime, u prva četiri gema Vekić i Marija nisu uspjele zadržati svoj servis. Kod 3-3 Vekić je napravila treći "break" u prvom setu, a potom ga je i potvrdila. Kad je došla do toga da servira za prvi set učinila je to bez izgubljenog poena.

U drugom setu Vekić je dva puta oduzela servis i povela 4-1. Nijemica je vratila jedan "break", ali je njena nada kratko trajala i Vekić se je plasirala u 2. kolo gdje ju čeka 66. tenisačica svijeta Čehinja Marketa Vondrousova, s kojom još nikada nije igrala.