Komentari 15

Old Firm pripao Celticu! Katić igrao u derbiju, Barišić na klupi

9

Nogometaši Celtica ostali su sami na vrhu ljestvice škotskog prvenstva, nakon što su u nedjelju u dvoboju 4. kola sa 2-0 (1-0) svladali Rangerse kao gosti na Ibroxu, u prvom ovosezonskom Old Firmu.

Generalno bolju igru tijekom većeg dijela dvoboja Celtic je okrunio pobjedom zahvaljujući golovima francuskog napadača Odsonnea Edouarda u 32. minuti i irskog napadača Jonathana Hayesa u trećoj minuti sučevog dodatka pred kraj utakmice.

U sastavu Rangersa cijelu je utakmicu odigrao hrvatski stoper Nikola Katić, dok je reprezentativni lijevi bočni Borna Barišić ostao na klupi za pričuvne igrače.

U zadnjoj minuti prilično korektnog dvoboja crveni karton je, zbog grubog prekršaja, zaradio veznjak Rangersa Jordan Jones.

Celtic je na vrhu ljestvice sa 12 bodova iz četiri nastupa, dok je Rangers ostao na devet bodova i na drugom mjestu.