Komentari 110

Leipzig izdominirao Tottenham: Bez Olma osvojio je London

2

Osakaćen ozljedama Kanea i Sona, Tottenham na Wembleyju u prvoj utakmici osmine finala nije bio konkurentan Leipzigu koji je pobijedio 1-0, a mogao je zabiti i još koji gol. Dani Olmo nije igrao

RB Leipzig je u Londonu pobijedio oslabljeni Tottenham s 1-0, a gol odluke zabio je Timo Werner iz kaznenog udarca u 58. minuti.

POGLEDAJTE VIDEO:

00:27

Bio je to okršaj Josea Mourinha i "baby Mourinha", kako zovu mladog njemačkog stručnjaka Juliana Nagelsmanna, a na koncu Portugalac može biti sretan jer su Spursi i dobro prošli.

Nijemci su fantastično otvorili utakmicu i u prve dvije minute imali su tri velike prilike pritom pogodivši vratnicu. Nakon 30-ak sekundi pucao je Patrik Schick, ali pored gola, no minutu kasnije Leipzig je u jednom napadu imao dvije sjajne prilike. Sijevalo je sa svih strana, no Hugo Lloris je spasio domaćina obranivši udarce Tima Wernera, a potom i Angelina skrenuvši loptu u vratnicu.

Gosti su u prvom poluvremenu imali još nekoliko prilika zaključivši prvi dio sa čak 13 udarca, dok je Tottenham imao tek jednu priliku, u osmoj minuti je pucao Steven Bergwijn, ali je Peter Gulacsi obranio.

Leipzig je u 57. minuti ipak, zasluženo poveo, a pogodak je zabio Werner iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Davies srušivši Laimera.

U 63. minuti Schick je imao zicer za 2-0, ali je Lloris ponovo bio sjajan. Domaćin je najbliže izjednačenju bio u 73. minuti kada je Lo Celso odličmno pucao iz slobodnog udarca, no Gulacsi je skrenuo loptu u okvir gola.

Spursima je ovo četvrti nastup u osmini finala Lige prvaka. Dosad su dva puta prošli dalje, a jednom ispali. Lani su u osmini finala preskočili Borussiju Dortmund doguravši do finala u kojem su izgubili od Liverpoola. Prije devet godina su pobijedili Milan, a u četvrtfinalu ispali od Real Madrida, dok su 2018. u osmini finala ispali od Juventusa.

Njemački sastav je tek treći put u Europi. Prošle sezone nije prošao skupinu u Europskoj ligi, dok je godinu prije toga ispao u četvrtfinalu EL-a od Marseillea.