Komentari 68

Hajduk ljut na suđenje: 'Dječje suze obveza su da se borimo!'

2

Zagrebački sudac Ante Čuljak u finalu pionirske utakmice isključio je Splićanima dva igrača, a Hajduk je odmah izdao službeno priopćenje i iznio veliko nezadovoljstvo suđenjem...

U Slavonskom Brodu je na rasporedu završnica Hrvatskog nogometnog kupa za mlađe uzraste: pionire, kadete i juniore. Osijek je već u jutarnjim satima stigao do prvog naslova, pioniri su u vrlo zanimljivom ogledu s 3-2 svladali Hajduk. Splićani su utakmicu završili s dva igrača manje, a nogometaši Vedrana Nikšića preokretom osvojili trofej. A vrlo brzo Osijek je stigao do trofeja i među kadetima...

Hajduk je poveo u 11. minuti preko Brkljače, a u 22. minuti Botica je nespretnom reakcijom zatresao vlastitu mrežu, tako izjednačio rezultat. Prve nevolje po Splićane su krenule su u 28. minuti kada je zbog drugog žutog kartona ipak zasluženo isključen Prpić. Ipak, početak drugog dijela donio je novo vodstvo Hajduka, Petrović je lijepim udarcem matirao Sajka.

Slavonski Brod: Finale kupa pionira između Osijeka i Hajduka

Nogometaši Hajduka ostali su u 41. minuti s devet igrača na terenu, Škorlić je napravio prekršaj na sredini terena, za to prestrogo dobio drugu javnu opomenu i morao u svlačionicu. Osječani su s ozbiljnom brojčanom prednošću pojačali pritisak prema golu Hajduka, pa do kraja utakmice stigli do preokreta. Junak je bio Avedejev koji je prvo asistira za izjednačenje (zabio Mikovčić), a onda glavom zabio za veliko slavlje Osijeka.

Hajduk je na svojim službenim stranicama poslije utakmice izdao priopćenje...

Još jednom, po tko zna koji put, cjelokupna hrvatska javnost imala je priliku u izravnom televizijskom prijenosu svjedočiti zbog čega HNK Hajduk inzistira na sustavnim i korjenitim promjenama u sudačkoj organizaciji.

Na žalost, ovaj put dužni smo reagirati zbog utakmice finala Hrvatskog kupa za pionire u kojoj je Hajduk rezultatom 3:2 poražen od Osijeka. U navedenom susretu sudac Ante Čuljak iz Zagreba podijelio je ukupno 11 žutih kartona pri tom neopravdano isključivši dva Hajdukova igrača.

Pitamo odgovorne u sudačkoj organizaciji kakva je to poruka djeci, našim najmlađima, onima koji predstavljaju budućnost hrvatskog nogometa i društva. Je li to taj pravedniji nogometni sustav i poštenije društvo za kojeg se borimo? Ili upravo suprotno? Želite li im na ovaj način poručiti da od malih nogu moraju navikavati na ono što je postala gotovo uobičajena slika na hrvatskim nogometnim terenima? A to je slika ne samo o nepravdi u seniorskom nogometu, već smo u posljednje vrijeme često svjedoci potpuno besmislenih situacija i odluka u susretima svih mlađih uzrasnih kategorija.

Dječje suze nakon pretrpljene nepravde obveza su nam, poticaj i odgovornost da se još jače borimo i nastavimo putem kojim smo krenuli.