Komentari 97

Otkriveno: U Bakuu su bolesni igrali Brozović, Lovren, Rebić...

1

Izbornik Zlatko Dalić kao ni ijedan igrač nisu uopće htjeli o tome govoriti. Nisu si htjeli tražiti alibi. Ali istinu je o utakmici u Azerbajdžanu ispričao liječnik dr. Bahtijarević

Gospon sudac, nemojte mojim dečkima davati karton ako slučajno nestanu s terena na koju minutu usred utakmice. Znate, imaju trčkalicu...

00:56

Tako se nekako Zlatko Dalić, uz asistenciju liječničke službe hrvatske reprezentacije, obratio sucu utakmice protiv Azerbajdžana. Jer na dan utakmice čak je 7-8 igrača dobilo virozu. Onu popraćenu proljevom.

- Ujutro se javio jedan, potom još jedan, pa dva sata prije utakmice njih nekoliko novih. Neki s povišenom temperaturom, svi s proljevom, neki učestalijim - otkrio je dr. Zoran Bahtijarević, pa naglasio:

- Drago mi je da izbornik Dalić nije to uopće spomenuo, da se ne stvara slika da traži alibi. I nema nikakve teorije zavjere da su se otrovali hranom, imali smo svoga kuhara, u vrhunskom hotelu, i ovdje ke riječ o klasičnoj jednodnevnoj virozi. Koja je, naravno, iscrpila igrače.

Sada je, dakle, puno lakše objašnjiv toliki pad u drugom poluvremenu u kiksu 1-1, ali i teže objašnjiva Dalićeva odluka da ne promijeni startnu postavu, te da obavi samo dvije zamjene, u 75. i 85. minuti!?

I premda liječnik takvo što ne smije otkriti, a Dalić i igrači odlučili su i vjerojatno se dogovorili ne pričati o tome - baš da se izbjegne teorija da si traže alibi - doznali smo neke od igrača koji su bili virozni.

U takvom su stanju u prvih 11 bili Marcelo Brozović, Dejan Lovren, Ante Rebić, Karlo Bartolec i Borna Barišić.