Komentari 14

Oulette: Ovakvih navijača nema nigdje na svijetu...

1

Iako su gubili 5-1, publika je nosila 'medvjede' u Ledenoj dvorani. U zadnjoj trećini zabili su dva gola, Linz nijedan. Nije bilo snage za izjednačenje

Linz je vodio 5-1, igrala se 54. minuta i Medveščak je djelovao kao razbijena momčad. A onda se probudila Ledena dvorana.
Posljednjih šest minuta utakmice navijači su bez prestanka pjesmom nosili „medvjede“, koji im se nisu mogli odužiti pobjedom, no pokazali su da imaju srce. Trgnuli su se, razletjeli se ledom, vodećoj momčadi lige nisu dali disati i zadnjoj minuti uspjeli zabiti dva gola. Slavilo se kao da su osvojili naslov, a ne smanjili na konačnih 5-3. Medveščaku je to bio deseti poraz u posljednjih 11 utakmica.
- Ovoga nema nigdje na svijetu. Šteta da nam ne ide, ali za njih ćemo pobijediti Klagenfurt u nedjelju – rekao je Mike Oulette u trenutku kada su igrači ponovno izašli iz svlačionice i otišli još jednom pozdraviti navijače, koji su pjevali i deset minuta nakon završetka utakmice.
Netko je donio i pedesetak majica, koje su igrači pobacali u publiku. Austrijancima ništa nije bilo jasno.
- Ovo nisam nikada vidio. Gubili su 5-1, a ljudi su ih ovako bodrili. E, da su nama takvi navijači... – dobacio je netko od igrača Linza u prolazu.