Paris je svjetski prvak u Super G-ju, Zubčić je 29., Natko 30.

7

Zubčić je startao 42., a Natko je na stazu izašao odmah nakon njega. O zahtjevnosti staze dosta govori činjenica da od sedamdeset natjecatelja danas utrku nije uspjelo završiti njih čak 19

Talijan Dominik Paris osvojio je u srijedu naslov svjetskog prvaka u superveleslalomu na SP-u u švedskom Areu, dok su hrvatski predstavnici Filip Zubčić i Natko Zrnčić Dim zauzeli 29., odnosno 30. mjesto.

Za 29-godišnjeg Parisa ovo je prvi naslov svjetskog prvaka do kojeg je stigao na zahtjevnoj stazi s vremenom 1:24.20 minute. Prije šest godina na SP u Schladmingu je osvojio srebro u spustu. Danas su srebro podijelili Francuz Johan Clarey i Austrijanac Vincent Kriechmayr čiji je zaostatak za Parisom iznosio devet stotinki. Četvrto je mjesto zauzeo još jedan Talijan Christofer Innerhofer.

Zubčić, koji je imao startni broj 42., na prvom je prolazu zaostajao za talijanskim skijašem 68 stotinki, a onda se taj zaostatak povećavao, najprije na 1,39 sekundi, a onda na 2,08 stotinki. Zubčić je utrku završio s vremenom 1:26.28. Zrnčić Dim je startao odmah iza njega, zauzeo je 30. mjesto s vremenom 1:26.37 i zaostatkom od 2,17 sekundi za pobjednikom.

O zahtjevnosti staze dosta govori činjenica da od sedamdeset natjecatelja danas utrku nije uspjelo završiti njih 19.

Talijanima je ovo druga medalja na ovom svjetskom prvenstvu nakon što je jučer srebro u superveleslalomu osvojila Sophia Goggia