Komentari 2

Pavić i Marach pobijedili Davis Cup reprezentativce Francuske

1

U meču koji je trajao sat i 47 minuta hrvatsko-austrijski par je, zahvaljujući ponajviše odličnim reternima, slavio protiv Francuza rezultatom 6-4, 7-6 (3), od kojih su u tri prethodna međusobna dvoboja izgubili.

Najbolji svjetski teniski par Splićanin Mate Pavić i Austrijanac Oliver Marach pobjedom su otvorili nastup u skupini "Knowles/Nestor" ATP finala parova u Londonu pobijedivši francusku kombinaciju Nicolas Mahuta i Pierre Hugues Herberta s 6-4, 7-6 (3).

Pavić i Marach su u prvom setu napravili "break" za vodstvo od 2-1, što im je bilo dovoljno za osvajanje seta, a u drugom setu su na samom početku još jednom oduzeli servis Francuzima. Kada se činilo da će Mate i Oliver lako do pobjede, u osmom gemu su Francuzi došli do njihove prve "break-lopte" i poravnali na 4-4, pa je set otišao u "tie-break". Prvi par svijeta je u trinaestoj igri zaigrao odlično, poveli su s 4-1 i realizirali drugu meč loptu za premijerni trijumf na ovogodišnjem finalu u londonskoj O2 Areni.

U ovoj skupini kasnije igraju Amerikanci Mike Bryan i Jack Sock protiv poljsko-brazilske kombinacije Lukasz Kubot - Marcelo Melo

Na ATP finalu parova u Londonu nastupa još jedan hrvatski tenisač, Nikola Mektić, koji je u paru s također Austrijancem Alexanderom Peyom u nedjelju porazom započeo svoj nastup u skupini Llodra/Santoro izgubivši od Kolumbijaca Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha sa 6-3, 6-4.