Komentari 174

Pejin se pogubio nakon što je grubo oštetio modre u 52. min.

1

Ljuti zbog sudačkih previda Tihomira Pejina iz Donjeg Miholjca mogu biti i jedni i drugi. Ipak, pitanje je što bi bilo da je njegova ekipa vidjela što je morala vidjeti - Letičino igranje rukom izvan 16m kod 0-0

Kako se nogomet igra za golove, Hajduk je na Maksimiru doista odigrao odličnu utakmicu. Nanio je Dinamu prvi poraz u cijeloj sezoni, u 29. utakmici, jedinim udarcem prema golu! Cilj je doista opravdao sredstvo.

A to sredstvo bila je strpljiva igra "majstora s mora" koji su se, za razliku nekih prošlih gostovanja u Zagrebu, strpljivo branili i čekali svoju šansu iz kontre.

Ipak...

Ademi: Nismo bili pravi, žao mi je navijača, a Hajduku čestitam

Na stranu sjajno izdanje Karla Letice, koji je još jednom potvrdio kako je zasluženo uskočio u cipele prvog golmana Hajduka s nekoliko sjajnih obrana udaraca Hilala Soudanija. Glavnu riječ u derbiju, naime, opet su imali suci - njih šest na čelu s Tihomirom Pejinom, koji je tako uvjerljivo zvučao nekoliko minuta uoči utakmice u tunelu.

- Dečki, mi ćemo dati sve od sebe da pošteno odradimo posao, a na terenu neka pobijedi bolja momčad - govorio je "Mister Respect" dok su ga snimale televizijske kamere i grdno se prevario.

Kos: Ne volim kada ostanu te sudačke mrlje nakon derbija...

Letica je u 52. minuti izašao daleko od svog gola i rukom odnio loptu pred nogama Soudanija izvan šesnaesterca  nedugo nakon što je Moro oborio Saida duboko u Dinamovoj polovici. Drugi pomoćni sudac Tomislav Petrović to je morao vidjeti. A ta je odluka direktno utjecala na igru - tim više što je samo 20-ak sekundi kasnije Hajduk zabio pobjednički gol.

Prosvjedovali su dinamovci, a podsvjesno vjerjoatno i utjecali na suce koji su još dvaput do kraja pokušali kompenzirati grešku. Prvo u 62. minuti, kad je drugi pomoćnik Miro Grgić dosudio zaleđe Saidu iako je ovaj bio u liniji s loptom nakon ubacivanja s boka, a osobito u 79. minuti, kad su, čini se, svirali zbilja smiješan penal za Dinamo.

Cvitanović: Hajduk je pobijedio samo zbog jedne naše gluposti

Jer kad Soudani nadskoči Borju Lópeza i laktom mu ide u potiljak, a lopta Španjolca pogodi u ruku koju ni ne vidi, to može biti samo faul u napadu. Ponajmanje penal. A onda je Pejin dodatno sve začinio pokazavši Borji drugi žuti, isključujući karton. Tu je bio prestrog, a samo dvije minute potom bio preblag prema Tongu Doumbiji koji je u izglednoj situaciji za gol Hajduka srušio Ohandzu - samo za žuti.

Sreća je na kraju ipak Hajdukova što Dinamo sučevu grešku nije iskoristio - Gavranović je promašio cijeli gol - a Ohandza je Pejinov previd naplatio golom za drugu pobjedu Hajduka na Maksimiru u godinu dana.