Komentari 43

Petković i Olmo u potpunosti odsječeni, Livi siguran na golu

1

Dinamova obrana nije bila na razini zadatka. Dva žuta kartona, mnogo grešaka i na kraju dva gola u mreži. Olmo i Petković u potpunosti bez šansi, a Livaković jedina svjetla točka

Nakon rapsodije protiv Atalante u Maksimiru (4-0), ona na San Siru je bila u potpunosti drukčija. Dominirali su domaći nogometaši i podsjećali na Dinamo iz maksimirskog susreta.

Petković i Oršić ostali su bez prave lopte, vezni red je žestoko izgubio bitku s de Roonom i Freulerom,  dok obrana nike mogla odradoti sve bez adelvatme potpore i uz velike pogreške koje su rezultirale golovima.

00:18

Dinamo (3-5-2)

Dominik Livaković (7) - Obranio je sve što je mogao. Kod penala nije imao nikakve šanse, a nakon greške na pet metara spasio ga je Dino Perić. No, u nastavku je Livi pokazao zašto je reprezentativna jedinica te kako Hrvatska ne treba strahovati za budućnost na mjestu golmana. Odlično obranio udarac Gomeza u 1 na 1 situaciji

Kevin Theophile-Catherine (5) - Nije to onaj stari Theophile. Na momente podsjeća na onog igrača koji je bez problema presijecao lopte prošle sezone, dobivao većinu skokova, ali ne može se vratiti na tu razinu. Gosens i Pašalić stvarali su mu velike probleme, a zbog žutog kartona neće igrati protiv Cityja. Ipak, valja napomenuti da nije bilo tog starta, Livakovićev gol bio bi ozbiljno ugrožen

Emir Dilaver (5) - Kao da Dilaver još uvijek muku muči s ozljedom. U početnih je deset minuta dva puta završio u bolovima na podu i nikako nije uspijevao uhvatiti ritam. Sklizak teren, maleni i neugodni kapetan gostiju i povratne lopte po petercu bile su za njega teško rješiv problem

Pašalić promašivao, ali dobar, Dani Olmo nestao na San Siru!

Dino Perić (5) – Žuti karton zbog kojeg ga neće biti protiv Manchester Cityja, prekršaj za penal, pa pogreškama sredini terena. Dekoncentrirano je ušao u utakmicu novi hrvatski reprezentativac, ali spašavanje lopte s gol linije podiglo ga je u nastavku. Malo je zakasnio u blok kod drugog gola, ali od 60. minute je bio na razini zadatka

Petar Stojanović (5) – Dinamov desni bek imao je nekoliko dobrih izleta prema naprijed u prvom dijelu, no prema natrag to opet nije bilo dovoljno. Puno su problema danas imali u zadnjoj liniji 'modri', a Stojanović je nekoliko puta završio u špici te se nije stigao vratiti u obranu. Zamijenjen nakon prevelike nervoze i žutog kartona

Dani Olmo (5,5) - Novopečeni španjolski A reprezentativac ovaj put nije bio na razini. Freuler i De Roon odlično su pomagali svojim stoperima i na prvoj lopti odmah zatvarali Dinamovu sedmicu. Nije pronašao dovoljno prostora za manevar te su napadači ostali bez podrške koju su inače imali od najveće zvijezde maksimirske svlačionice

Bjelica: Na 2-0 sam išao čuvati rezultat da ne bude katastrofa

Arijan Ademi (6) - Agresivan kao i uvijek, ali previše su si prostora otvarali Gomez i Pašalić s odličnom podrškom veznog reda. Nije mogao sve rupe popuniti kapetan zagrebačke momčadi, iako je želja bila neupitna. Nakon sudara s Gomezom kao da nije mogao potegnuti na željeni način pa se to odrazilo i na uspješnost dodavanja

Luka Ivanušec (5) - Gostujući kapetan održao mu je malu školu baratanja loptom kod drugog gola. Mladi nogometaš kod Bjelice sve više igra, ali ovo nije bila jedna od utakmica koju će pamtiti po dobrom. De Roon i Freuler lagano su ga neutralizirali kao i Olma pa je zato završio na klupi

Marin Leovac (5,5) - Pogreška koja je indirektno vodila do penala, dosta nervoze na lijevoj strani i ne baš najbolja partija Marina Leovca. Imao je sreće što je na njegovoj strani Hateboer odigrao slabiju partiju, dok Pašalića nije išlo jer je ocjena mogla biti i gora

Bruno Petković (6) - Tražio loptu, pokušavao, imao nekoliko vrhunskih ostavljanja povratne lopte kao i dodavanja petom, ali Kjaer ga je u potpunosti neutralizirao. Bruno izgleda moćno na terenu, ali ne može napraviti sve željeno bez podrške veznog reda

Mislav Oršić (6,5) – Najraspoloženiji na terenu u gostujućem dresu . Nisu ga mogli zaustaviti ni Toloi, ni Hateboer u prvom poluvremenu, dok je u nastavku ostao bez kvalitetne lopte iz sredine terena, a samim time i prilike da ozbiljnije ugrozi Gollinijev gol.

od 75. Marko Đira - nije igrao dovoljno za ocjenu

od 67. Amer Gojak - Trudio se i pokušavao, ali ni on nije mogao ništa kraj de Roona i Freulera koji su odigrali vrhunsku utakmicu

od 90. Mario Šitum - Nije igrao dovoljno za ocjenu

Trener: Nenad Bjelica (6) - Njegovi su ratnici izgubili bitku u sredini terena, a s zamjenama je dobro reagorao, iako nisu uspjele napraviti prevagu. Zapravo i nije mogao napraviti ništa bolje, neki od kojih se više očekivalo su zakazali

Atalanta (3-4-2-1)

Pierluigi Gollini (6,5) – Nije imao previše posla, a i kad ga je imao odradio je to na razini zadatka

Rafael Toloi (7) - Oršić ga je dobro izvrtio i pogodio prečku, ali osim toga nije griješio. Utakmica bez primljenog gola i prava podrška odličnom Dancu najbolje su mjerilo njegove razine igre protiv Dinama.

Simon Kjaer (7,5) - Danski div dobio je svaki zračni duel. Ništa mu nije mogao ni uvijek dobro raspoloženi Bruno Petković, sve je pred  sobom čistio ministar obrane domaće momčadi. Jedan od najzaslužnijih uz dvojac ispred sebe što je Gollini danas imao 'clean sheet'

I Šahtar i ovo je dobra škola koju Dinamo mora proći...

Jose Luis Palomino (6,5) - Nije mogao izgledati loše kraj Simona Kjaera. Stojanović mu nije stvarao probleme po desnoj strani, a kako je dvojac ispred njega dobro odsjekao Ivanušeca i Olma, nije se morao previše brinuti. Siguran na skoku kod prekida i zato zaslužuje čvrstu sedmicu

Hans Hateboer (6,5) - Upropastio stopostotnu priliku na samom otvaranju susreta te je bio najslabiji pojedinac u Atalanti. Doduše, bio je najslabiji u momčadi koja je u potpunosti dominirala tako da se ne može reći da je odigrao loš susret. No u zviježđu najsjajnijih zvijezda, on je bio ona koja je malo slabije sjajila

Marten de Roon (7,5) - Pravi čuvara sredine terena. S Kjaerom i Freulerom je bez problema zaustavio Dinamov vezni red te odsjekao Petkovića i Oršića. Tihi radnik odlično je odrađivao svoj posao i puno zujao, a dao još više meda iako je utakmicu završio bez asistencije ili gola

Remo Freuler (7,5) - Pogledati pod de Roon. Odličnu je utakmicu u defenzivi odigrao Remo, a za njega se pokazalo da je obrana najbolji napad. Brza tranzicija krasila ga je 90 minuta, povezivao je trojac u obrani i dvojac ispred sebe na zavidan način

Robin Gosens (7) -Nakon odlične utakmice protiv Juventusa u Serie A, nastavio je u istom tonu i protiv Dinama. Radio je nered na istoj strani, a kraj Pašalića je imao mogućnost češćeg odlaska prema naprijed. Pogodio je prečku nakon koje je Muriel ubrzo izborio penal

Ne očajavajte, Dinamo je i dalje favorit za treće mjesto i EL!

Mario Pašalić (6,5) - Imao je priliku načeti Dinamo u drugoj minuti na odličnu asistenciju Gomeza, ali lopta mu je prošla kroz noge. Ista se situacija dogodila u 20. minuti, nije danas išlo Hrvata u redovima momčadi iz Bergama. Pokušavao je Mario u drugom poluvremenu, dobro utrčavao u prazan prostor, ali lopta kao da ga nije slušala. Mogao je biti asistent da Papu nije promašio zicer

Alejandro Gomez (8) - Kakvu je utakmicu odigrao omaleni Argentinac! Proigravao, zatvarao prazan prostor, utrčavao i tražio loptu, pucao i zabio. Sve je napravio kapetan domaće momčadi, a jedina mrlja na utakmici bila je promašena stopostotna prilika petnaestak minuta prije kraja. Zaradio 'standing ovation' cijelog stadiona kad ga je Gasperini izvadio u 90. minuti

Luis Muriel (7,5) - Kolumbijska zvijer pokazala je svoju moć. Rastrčana devetka domaće momčadi odlično je prilazila po loptu, ali i otvarala prostor pa je u nekim trenutcima izgledao kao da pokriva dvije pozicije. Izborio i zabio penal, promašio priliku nakon što je odlično prošao kraj Dilavera. Najbolji kod domaćih nakon Gomeza

od 61. Josip Iličić (7) - Slovenac je pokazao klasu. Pogodio je stativu i pravio nered na desnoj strani otkako je ušao. Čekali su ga Dinamovi stoperi na lijevoj nozi, ali pokazao je da mu nije problem igrati ni s desnom. Za razliku od Maksimira, bio je prava prijetnja Livakovićevu golu

od 90. Ruslan Malinovskij - igrao premalo za ocjenu

Trener: Gian Piero Gasperini (7) - Najavljivao je da ga Dinamo nije iznenadio na Maksimiru te da je to bio samo loš dan, a sad je sve i pokazao. Njegova je momčad bila na vrhunskoj razini, de Roon i Freuler su uz Kjaera odradili vrhunski posao te je njegov 3-4-2-1 napokon pokazao pravu čar

Sudac: Sergej Karasev (Rusija) 5,5 - Tešku je utakmicu za odraditi imao ruski sudac. Malo se pogubio u svom kriteriju te nogometaše Atalante nije počeo kartonirati na vrijeme, dok je s druge strane kod Dinama, opravdano rano počeo s kartoniranjem.