Komentari 9

Petra Martić ispala na korak do finala, Goerges je ipak prejaka

1

Martić (WTA 25.) je igrala svoje prvo polufinale na travi uopće, ali nije uspjela doći do finala preko Julije Goerges (WTA 19), koja je odigrala meč gotovo bez pogreške i pobijedila 6-4, 6-3

Hrvatska tenisačica Petra Martić poražena je u polufinalu travnatog WTA turnira u engleskom Birminghamu od Nijemice Julie Goerges s 6-4 ,6-3 za sat i 23 minute igre.

WTA Premier - Nature Valley Classic

Petra je u ovom meču imala velikih problema sa servisom, nije imala nijedan as, ali je zato napravila četiri dvostruke pogreške. Martić je ponudila čak 10 break lopti od kojih je Goerges iskoristila četiri.

U prvo setu nije bilo "break-lopte" do devetog gema, kada je Nijemica došla do prve u meču i odmah je iskoristila, pa je Martić izgubila prvi set. U drugom setu je Goerges oduzela Martić servis već u prvom gemu, Petra je uspjela nadoknaditi zaostatak već u narednom gemu, a kod vodstva 2-1 Dućanka propušta važnu loptu za obrat. U sljedećem gemu Martić spašava zaostatak od 0-40, da bi Nijemica iskoristila petu "break-loptu", povela s 3-2 i tu prednost znalački sačuvala dokraja meča.

Bio je ovo njihov drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda Nijemice, koja je daleke 2008. godine slavila u Portorožu. Goerges će u finalu igrati s pobjednicom Roland Garrosa Australkom Ashleigh Barty koja je s 6-4, 6-4 bila bolja od Čehinje Barbore Strycove