Komentari 2

Pobjeda hrvatskih odbojkašica: Još mali korak do 1/8 finala...

1

Lucija Mlinar predvodila je hrvatsku odbojkašku reprezentaciju na Europskom prvenstvu s 22 poena do pobjede nad rumunjskim odbojkašicama rezultatom 3-1 i približavanju osmini finala...

Hrvatske odbojkašice u utorak su u Budimpešti u četvrtom kolu skupine C Europskog prvenstva protiv Rumunjske slavile sa 3-1 (25-21, 23-25, 25-18, 25-22) i tako su došle na korak do plasmana u osminu finala.

Hrvatice su dobro otvorile susret, u prvom setu povele su sa 15-9 i do kraja seta uspješno su držale prednost. No, u drugom setu drugačija slika, Rumunjke brzo stižu do prednosti 13-6 i činilo se da hrvatske odbojkašice nemaju protuigru. Ipak, Hrvatice se uspijevaju vratiti, izjednačile su na 23-23, ali zadnja dva poena u setu uzele su Rumunjke, pa je nakon 51 minute igre rezultat u setovima bio poravnat na 1-1.

Poraz na otvaranju EP-a: Imale prednost, ali na kraju izgubile
Drugi poraz odbojkašica u tri utakmice, Nizozemke bolje

Rumunjke i na početku trećeg seta djeluju bolje, povele su sa 6-2, ali onda je uslijedio preokret. Hrvatske igračice osvajaju sedam poena u nizu, a kad otišle na pet poena prednosti (16-11) prelomile su set u svoju korist. S dobrom igrom Hrvatice su nastavile i u četvrtom setu, nekoliko puta imale su šest poena prednosti, a u uzbudljivoj završnici proradio je i blok, pa su na kraju slavile sa 3-1 u setovima.

U redovima Hrvatske najbolja je bila Lucija Mlinar sa 22 poena. Martina Šamadan postigla je 16, a Sanja Popović-Gamma 14 poena. U srijedu Hrvatska u posljednjem kolu skupine C igra protiv Mađarske (18 sati).

Na EP-u, koje se održava od 23. kolovoza do 8. rujna, sudjeluju 24 reprezentacije podijeljene u četiri skupine. Četiri najbolje ekipe iz svake skupine izborit će osminu finala.