Pobjede Chelseaja, Milana i Reala, poraz Liverpoola

6

Chelsea je pobijedio Schalke 2-0, madridski Real je svladao grčki Olympiacos 4-2, Milan je porazio Šahtar 4-1, a Bešiktaš Redse 2-1

Bešiktaš je u trećem kolu skupine A Lige prvaka svladao prošlogodišnjeg finalista Liverpoola 2-1, a strijelci su bili Samy Hypiä (13.' - autogol) i Bobo (82.'). Za Redse je počasni gol zabio kapetan Steven Gerrard u 85. minuti utakmice. U drugom susretu Marseille i Porto su odigrali bez pobjednika 1-1. Poveli su Francuzi preko Nianga (70.'), a izjednačio je Gonzalez iz penala (79.').

TABLICA SKUPINE A
1. Marseille 3 2 1 0 4-1 7
2. Porto 3 1 2 0 3-2 5
3. Beşiktaş 3 1 0 2 2-4 3
4. Liverpool 3 0 1 2 2-4 1

SKUPINA B
Nogometaši Chelseaja su u trećem kolu skupine B pobijedili Schalke našeg Ivana Rakitića na Stamford Bridgeu 2-0. Poveli su Englezi već u 4. minuti kad je Francuz Florent Malouda sjajno okrenuo svog čuvara u kaznenom prostoru, pucao, a golman Neuer primio početnički gol kroz noge. Essien je imao sjajnu priliku za povećanje vodstva u 33. minuti kad je dobro pucao glavom, ali brani Neuer. U drugom dijelu opet je gol "pao" na samom početku, a strijelac je bio Didier Drogba (47.'). U 60. minuti su igrači Schalkea imali svoju najbolju priliku na utakmici kad su pogodili stativu. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru umjesto Geralda Asamoaha u 61. minuti i imao nekoliko  dobrih kombinacija, a i dobro je pucao preko gola Cecha u u 74. minuti. U drugoj utakmici skupine B Rosenborg je svladao Valenciju  2-0 golovima Konea (53.) i Risetha (61.').

1. Chelsea 3 2 1 0 5-2 7
2. Rosenborg 3 1 1 1 3-3 4
3. Valencia 3 1 0 2 2-4 3
4. Schalke 3 1 0 2 2-3 3

SKUPINA C
Real je na Santiago Bernabeu u ljepotici večeri slavio nad grčkim Olympiacosom 4-2, a Nizozemac Ruud van Nistelrooy je promašio i penal. Španjolci su i od 12. minute imali igrača više jer je crveni karton dobio Grk Torossidis.
Golove za "kraljevski" klub postigli su kapetan Raul (2.'), Robinho (68.', 83.') i Balboa (90.'), a za Olympiacos su strijelci bili Galletti (7.') i Cesar (47.'). Werder je u Bremenu bio bolji od Lazija 2-1.

1. Real Madrid 3 2 1 0 8-5 7
2. Olympiacos 3 1 1 1 6-6 4
3. Bremen 3 1 0 2 4-6 3
4. Lazio 3 0 2 1 4-5 2

SKUPINA D
Europski prvaci su nakon poraza u prošlom kolu Lige prvaka od Celtica morali pobijediti ukrajinski Šahtar na San Siru. Za Ukrajince je cijleu utakmicu igrao Srna. Poveo je Milan nakon početnih 15 minuta igre već sa 2-0, a dvostruki strijelac bio je Gilardino. Smanjio je Lucarelli na početku drugog dijela (51.'). Pobjedu Talijanima donosi Seedorf sa sjajna dva gola (62.', 69.') nakon udaraca iz kuta, koje je u oba navrata izveo Pirlo. Benfica je u drugom susretu porazila Celtic 1-0.

1. Milan 3 2 0 1 7-4 6, 2. Šakhtar 3 2 0 1 4-4 6. 3. Benfica 3 1 0 2 2-3 3, 4. Celtic 3 1 0 2 2-4 3