Pobjede Interu i Barci, po bod svakom na Calderonu

9

U srijedu navečer sudionici Lige prvaka bili su znatno neefikasniji nego dan ranije. Najviše je zabila Barcelona, pet komada u Baselu

Uvertira utakmici između Atletico Madrida i Liverpoola trajala je neobično dugo; počelo je dvojbama hoće li se uopće igrati na Vincente Calderonu, a završilo ozljedom Torresa i njegovim 'ne' na ponudu da sjedne u svečanu ložu, te izostavljanjem Sergija Agüera iz prve momčadi... Kada je konačno počelo, u naslovnu je ulogu izbio Robbie Keane. Lijepim golom završio je akciju Xabi Alonsa i Gerrarda. Liverpool je tri boda u rukama držao do 83. minute, kada je Forlan dodao za Simaoa. Portugalac je gađao i pogodio u suprotni Reinin kut za remi, koji je nakon potpuno izjednačenih 90 minuta i najrealniji ishod.
Inter je u najjačem sastavu dočekao Anorthosis na svom stadionu, ali Ciprani su se opet pokazali ozbiljnom momčadi, koja i najvećima može zagorčati život. Gol odluke djelo je Brazilca Adriana, koji je glavom pogodio nakon dodavanja sunarodnjaka Maicona s desne strane. Inter je imao 20 udaraca, loptu u nogama 60 %, ali samo je jedna lopta završila u mreži.
Ova je pobjeda Intera dodatno dobila na vrijednosti nakon što je Werder uzeo samo bod na gostovanju u Ateni. Panathinaikos, za koji nije branio Mario Galinović, gubio je 1-0, pa poveo 2-1. No nisu izdržali, primili su gol tri minute prije kraja i ostali bez pobjede. Samo koji trenutak uoči tog gola ušao je Ante Rukavina.
Iako je Guardiola najavljivao da će Messija odmarati u Baselu, ponajbolji svjetski nogometaš ipak je istrčao na St. Jakob'su. I ne samo da je istrčao, već je i zabio u 4. minuti. Mladi Busquets, koji je ovom utakmicom debitirao u Ligi prvaka, je nastavio, pa se nadovezao Bojan Krkić. Nakon 22 minute bilo je 3-0 i priča je bila gotova. Ili zamalo gotova, budući da su početkom nastavka pala još dva gola za potpunu katastrofu Basela.
Šahtar je na svom igralištu, nakon tragičnog poraza od Barce u prošlom kolu, dočekao Sporting. Ukrajinci, na čelu s kapetanom Darijem Srnom, napadali su i pokušavali probiti obranu Sportinga. To se do kraja nije dogodilo, ali primiti su uspjeli. Liedson je junak Portugalaca, zabio je za tri boda.