Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Pobjede Lyona i Fenera za prolaz u drugi krug LP-a

None Foto: 24sata/ilustracija 10

Nogometaši Lyona su svladali Glasgow Rangerse na Ibroxu 3-0 i prošli u osminu finala Lige prvaka. Fenerbahçe je pobijedio CSKA 3-1

Lyonu je trebala pobjeda protiv Rangersa na Ibroxu, a Glasgowu je bio dovoljan i bod za plasman u osminu finale Lige prvaka. No Francuzi su večeras bili bolji. Prvu veliku priliku na utakmici imali su nogometaši Lyona. Sveprisutni Juninho sjajnom dijagonalom pronalazi Govoua, koji puca pokraj gola. Nekoliko minuta kasnije opet Juninho prijeti iz slobodnog udarca. U 16. minuti su Ben Arf i Karim Benzema lijepo kombinirali na desnoj strani. Benzema je ubacio u pet metara, golman Škota McGregor je odbio loptu, natrčao je Govou i postigao gol za vodstvo. Škoti su još dvaput pucali prema golmanu Vercoutreu, ali bez uspjeha. Na početku drugog dijela Rangersi rade pritisak, ali bez konkretnog učinka. Kralj "slobodnjaka" Juninho pogađa gredu u 58. minuti. Desetak minuta prije kraja utakmice Benzema je zaobišao golmana McGregora, ali loptu izbija Whittaker. U sljedećem napadu Feguson sjajno prolazi, ubacuje u peterac, a Darcheville pogađa gredu. Uslijedila je osveta. Mladi Benzema postiže dva gola (85.',88.') i potvrđuje pobjedu Lyona te prolaz u drugi krug. Darcheville je dobio isključenje u sudačkoj nadoknadi. U drugoj utakmici skupine E Barcelona je na Nou Campu svladala Stuttgart 3-1. Strijelci za Katalonce bili su mladi Meksikanac Santos (36.'), Eto'o (57.') i Ronaldinho (67.), a gol za Nijemce zabio je Silva (3.). U skupini F Manchester United i Roma su već ranije osigurali prolaz dalje, a utakmica na Olimpicu bila je stvar prestiža. Poveli su Englezi Piqueovim golom u 34. minuti. Bod Rimljanima donosi Brazilac Mancini. Sporting je posljednjem Dinamu u Kijevu utrpao tri gola, a strijelci su bili Polga (35.'-11m, 67.') i Liedson (89.'). Turski Fenerbahçe je pobjedom protiv CSKA u Istanbulu uspio proći u osminu finale u skupini G. Rusi su nastupili s drugom postavom, ali su iznenađujuće poveli autogolom Dracene (30.'). Izjednačio je Alex samo dvije minute kasnije. Drugi gol djelo je Borala u 45. minuti, a pobjedu Turaka potvrdio je Boral svojim drugi golom na kraju utakmice. PSV je za plasman u drugi krug trebao pobijediti Inter i nadati se da će CSKA uzeti bod Fenerbahčeu. No izgubili su od Intera, a Argentinac Julio Cruz bio je strijelac jedinoga gola.
Arsenal i Sevilla su u skupini G već ranije osigurali osminu finala. Večeras se odlučivalo samo o poretku. Andalužani ipak idu kao prvi jer su bili bolji od praške Slavije 3-0 golovima Luisa Fabiana (66.'), Kanoutea (70.') i Daniela Alvesa (87.'). Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva je ušao u 65. minuti u igru za Arsenal zamijenivši Nizozemca Robina van Persieja. "Topnici" su na Emiratesu slavili 2-1 golovima mladog Francuza Diabyja (8.') i Danca Bendtnera, a strijelac pogotka za Rumunje bio je Zaharia.