Podravka 'skuhala' i Dankinje, Ećimović je obranila 11 lopti

1

Teška utakmica je iza nas, ali jako vrijedna pobjeda. Na početku smo imali problema jer smo ih htjeli usporiti pa smo igrali presporo, a mi tako ne znamo igrati, rekao je Zlatko Saračević

Podravka Vegeta odigrala je u Kopenhagenu 2. kolo Kupa EHF-a protiv te je slavila s rezultatom 28-26. Igralo se u Fredricksberg Hallu pred nešto manje od 500 gledatelja.

Prvo poluvrijeme u Kopenhagenu Podravka Vegeta otvara nešto lošijom obranom i s nekoliko promašaja u napadu, no igra se gol za gol te je prvih deset minuta rezultat izjednačen. Nakon toga našim igračicama pada koncentracija te domaća ekipa radi seriju pet – nula te stvara rezultatski odmak.

01:25

U 22. minuti Magdalena Ećimović brani sedmerac te nakon toga naše igračice igraju bolje. Zabijaju Dragica Džono, dva puta Dijana Mugoša te Aneja Beganović. Podravka u drugoj polovici prvog poluvremena igra mnogo bolju obranu te poluvrijeme zatvara serijom od tri pogotka i smanjuje rezultatsku razliku na samo dva pogotka. Prvo poluvrijeme završava s rezultatom 15:13.

Drugo poluvrijeme Podravka Vegeta otvara golom Anete Benko koja i u sljedećoj akciji odlično proigrava i zabija. U nastavku utakmice naše rukometašice igraju odličnu obranu, a Ećimović nastavlja s obranama. Labrina Tsakalou zabija tri pogotka, a zabijaju i Mugoša te Milosavljević, no ipak, sve do posljednjih deset minuta Kopenhagen održava prednost iz prvog dijela.

U 26. minuti Benko zabija te dovodi utakmicu u egal. U završnim minutama za Podravku zabijaju Stanko i Milosavljević, a Jovana Risović dvije minute prije kraja brani sedmerac. Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka na semaforu je bilo Kopenhagen 26 – Podravka Vegeta 28. Spomenimo još da posljednjih 11 minuta susreta domaće rukometašice Podravki nisu uspjele zabiti niti jedan pogodak što je još jedna potvrda odlične obrane u drugom poluvremenu.

Podravka je ovom pobjedom upisala važna dva boda u EHF Kupu. Sljedećeg vikenda naše rukometašice. Drugi susret naše skupine na rasporedu je u nedjelju u 14 sati, a u njemu Magura dočekuje Siofok.

Trener pobjedničke momčadi Zlatko Saračević je kazao:

- Teška utakmica je iza nas, ali jako vrijedna pobjeda. Na početku smo imali problema jer smo ih htjeli usporiti pa smo igrali presporo, a mi tako ne znamo igrati. U drugom poluvremenu odigrali smo onako kako možemo i našli smo postavu u obrani koja je bila fenomenalna. Šteta promašenih zicera jer je razlika mogla biti veća. Čestitke curama na odličnoj utakmici, a najvažnije je da smo pokazali karakter jer smo nakon 50 minuta okrenuli rezultat i pobijedili.

Magdalena Ećimović, junakinja u redovima Podravke Vegete, bila je kratka i koncizna:

- Čestitam curama na odličnoj utakmici i borbenosti. Dobro smo otvorile utakmicu, no nakon toga upale smo desetak minuta u “crnu rupu”, ali smo u drugom poluvremenu borbenošću i dobrom obranom okrenule rezultat i putujem kući s dva boda.