Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Ponovno im je vruće gore: Roma je na prvom mjestu

None Foto: REUTERS 6

Nogometaši Rome pobijedili su Parmu sa 2-1 na gostovanju u prvoj utakmici 36. kola Serie A. Prvi će biti najmanje do velikog derbija Lazija i Intera

Roma je ponovono vodeća momčad Serie A s bodom više od Intera. Pobijedili su Parmu 2-1 na gostovanju u 36. kolu talijanskog prvenstva. Na prvom će mjestu ostati najmanje do nedjeljnog derbija Lazija i Intera na Olimpicu. Već u petoj minuti utakmice Francesco Totti je majstorskim lobom zabio svoj 12. prvenstveni gol ove sezone. U 75. je minuti isti igrač lijepim centaršutem s desne strane pronašao glavu Brazilca Rodriga Taddeija za 2-0 vodstvo Ranierijeva sastav. Na 2-1 šest je minuta kasnije smanjio i konačan rezultat postavio Lanzafame. Veznjak domaćih Jimenez u 88. je minuti dobio crveni karton. Zaradio je drugi žuti karton zbog prekršaja nad Tottijem. Sam je do kraja žuti karton stigao zaraditi i Totti, nakon čega ga je Ranieri povukao s terena.
- U naslov prvaka vjerovat ćemo do samoga kraja - kaže De Rossi koji će, koliko god to ijednom nogometašu Rome bilo mrsko, svim silama navijati za gradskog rivala Lazija u nedjeljnoj utakmici protiv Intera:- Lazio se bori za ostanak i od njih očekujem jak otpor Interu. Hoću li navijati za njih? Da, svakako - veli talijanski reprezentativac.