Komentari 20

Ponovno odlučivali parovi, no ovaj put pobijedile su Srpkinje

1

Nakon velike borbe, hrvatske tenisačice nisu uspjele prelomiti meč koji je vodio u kvalifikacije za Svjetsku skupinu dva. U igri parova od hrvatskog para Konjuh/Jurak bolji je bio srpski par Danilović/Krunić

Hrvatske tenisačice neće imati priliku igrati u finalu turnira Prve skupine Euro-afričke zone Fed Cupa u britanskom gradu Bathu, gdje su u petak poražene od reprezentacije Srbije sa 2-1. nakon što su u odlučujućoj igri parova Olga Danilović i Aleksandra Krunić nadigrale Dariju Jurak i Anu Konjuh sa 1-6, 6-1, 6-4.

Srbija je povela zahvaljujući pobjedi Olge Danilović nad Janom Fett 2-6, 6-2, 7-6 (7), u dvoboju u kojem je naša tenisačica nadoknadila zaostatak od 2-4 u odlučujućem setu, kod rezultata 4-5 spasila prvu meč-loptu, a potom još dvije u 'tie-breaku' (6-4), da bi kod vodstva 7-6 propustila meč-loptu sa servisom. Srpska tenisačica je osvojila tri poena zaredom i donijela prvi bod svojoj reprezentaciji nakon dva sata i 23 minute borbe.

Izjednačila je najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić, koja je nakon jednog sata i 46 minuta igre svladala Aleksandru Krunić sa 1-6, 7-5, 6-1. Naša tenisačica je u drugom setu vodila sa 5-1, ali je dopustila suparnici niz od četiri gema. Ipak, nizom od sedam gemova Osječanka je osigurala pobjedu i po treći put na ovom turniru ekipa pod vodstvom Ive Majoli je po ukupnu pobjedu morala kroz igru parova.

No, za razliku od dvoboja s Turkinjama i Gruzijkama, ovoga puta igra parova nije bila sretna za našu reprezentaciju, iako su Jurak i Konjuh ekspresno osvojile prvi set sa 6-1. Srpske tenisačice su uzvratile na isti način u drugom setu, a u trećem je odlučio jedan 'break', do kojeg su Danilović i Krunić došle u petom gemu. Jurak i Konjuh nisu došle u priliku vratiti taj izgubljeni servis.

Tako će Srbija u subotnjem finalu igrati protiv prvoplasirane reprezentacije iz skupine A, a za prvo mjesto će se boriti Velika Britanija i Mađarska. Hrvatska će s poraženom reprezentacijom igrati za treće mjesto.

Pobjednička reprezentacija turnira u Bathu u travnju će se boriti za ulazak u Svjetsku skupinu 2.

Fed Cup, Prva skupina Euro-afričke zone, grupa B - 3. kolo

HRVATSKA - SRBIJA 1-2
Olga Danilović (Srb) - Jana Fett (Hrv) 2-6, 6-2, 7-6 (7)
Donna Vekić (Hrv) - Aleksandra Krunić (Srb) 1-6, 7-5, 6-1
Olga Danilović / Aleksandra Krunić (Srb) - Darija Jurak / Ana Konjuh (Hrv) 1-6, 6-1, 6-4