Poraz novih prvaka, poništen gol Kranjčaru

2

West Ham je pobjedom od 1-0 nad Unitedom osigurao ostanak u Premiershipu dok je Kranjčaru poništen gol koji bi Pompeyju donio Europu

West Ham slavio je na Old Traffordu u utakmici 38. kola engleskog prvenstva pobjedivši novog prvaka Uniteda golom Carlosa Teveza čime su "čekićari" osigurali ostanak u Premiershipu. Nogometaši Middlesbrougha svladali su Fulham 3-1. Poveli su gosti preko Marka Viduke u 34. minuti. Davis je strijelac za izjednjačenje (42'), a pobjedu Boro'u donose Wheater (45') i Viduka svojim drugim golom (47'). Chelsea i Everton završili su dvoboj bez pobjednika (1-1). Strijelac za goste iz Liverpoola bio je Vaughan (50') dok je bod momčada sa Stamford Bridgea donio ponajbolji pojedinac "bluesa" ove sezone Didier Drogba (57') Finalist Lige prvaka Liverpool je na Anfieldu odigrao susret bez pobjednika s Charlton Athleticom (2-2). Strijelci za Redse bili su Xabi Alonso i Kewell dok su golove za goste zabili Holland i Bent. Susret između Portsmoutha i Arsenala završio je bez golova, a Niki Kranjčaru je poništen pogodak. U 68. minuti Lomana Lua Lua “opalio” je po golu, Poom obranio, a u gužvi Kranjčar zabio za tri boda, kojima bi Portsmouth izborio Europu. Stadion je “eksplodirao”, no sudac Poll poništio je slavlje. Kao razlog je navedeno zaleđe. Snimak je pokazao da je loptu Kranjčaru gurnuo Arsenalov branič Senderos, što je bio jasan znak za zaglušujuće zvižduke od nekoliko minuta. REZULTATI: Blackburn-Reading 3-3, Bolton-Aston Villa 2-2, Chelsea-Everton 1-1, Liverpool-Charlton Athletic 2-2, Manchester U.-West Ham 0-1, Middlesbrough-Fulham 3-1, Portsmouth-Arsenal 0-0, Scheffield U.-Wigan 1-2, Tottenham-Manchester City 2-1, Watford-Newcastle 1-1