Komentari 4

Posljednji pozdrav: Salino ime na crnim dresovima Nantesa...

11

U prvoj domaćoj utakmici nakon pronalaska tijela tragično stradalog Emiliana Sale, Nantes je igrao u crnim dresovima. Svi igrači su na leđima umjesto vlastitog nosili Salino ime. Utakmica je prekinuta u devetoj minuti

Nantes je po prvi put otkako je pronađeno tijelo Emiliana Sale igrao domaću utakmicu. U znak sjećanja na svog tragično preminulog kolegu, igrači Vahida Halilhodžića su igrali u crnim dresovima, a na leđima su svi imali isto prezime - Sala.

Ligue 1 - FC Nantes v Nimes Olympique

Sve je u nedjelju u Nantesu bilo u znaku Argentinca, počevši od cijene ulaznica koje su za utakmicu s Nimesom (2-4) koštale devet eura. A u devetoj minuti utakmice vrijeme je stalo.

03:31

Igrači su se okupili pokraj terena, navijači su ustali i svi zajedno su zapljeskali napadaču koji će se vječno pamtiti. Njegov dres s brojem devet francuski je klub umirovio.

Ispred stadiona Nantesa navijači i dalje ostavljaju memorabilije i cvijeće u znak sjećanja na nogometaša, a na tribinama su se mogli vidjeti transparenti njemu u čast i dresovi 'devetke' koje su navijači ponijeli na utakmicu.

Nije bio na terenu, ali sve je to Emiliano pratio... Njegova crno-bijela fotografija na velikom ekranu izaziva snažne emocije.

Nantes je ovu utakmicu ispunjenu emocijama izgubio, iako je na poluvremenu vodio s 2-0. Gosti su u zadnjih 45 minuta uspjeli zabiti četiri gola i kući se vraćaju s tri boda.