Komentari 19

Potop na otvorenju Bundeslige: Bayern slavljem u obranu titule

11

Veliki pljusak sručio se na München krajem prvog poluvremena utakmice Bayerna i Bayera na otvorenju nove sezone Bundeslige i rastjerao brojne gledatelje. Bavarci su na koncu slavili 3-1

Njemački nogometni prvak Bayern u prvoj je utakmici nove sezone Bundeslige na svom terenu svladao Bayer iz Leverkusena sa 3-1 (2-0).

Bavarci su vrlo brzo poveli sa 2-0 golovima Niklasa Sülea (9') i Corentina Tolissa (18'), na 3-0 povisio je Robert Lewandowski (53'-11m), a konačnih 3-1 postavio je Admir Mehmedi (65).

Hrvatski branič Tin Jedvaj nije konkurirao za nastup u momčadi Bayera zbog ozljede.

Pauza između prvog i drugog poluvremena trajala je gotovo pola sata zbog jake kiše koja je počela padati u Münchenu krajem prvog poluvremena.

U subotu će se sastati Hoffenheim - Werder, Hertha - Stuttgart, Hamburger SV - Augsburg, Mainz 05 - Hannover 96, Wolfsburg - Borussia D. i Schalke 04 - RB Leipzig, dok će u nedjelju svoje utakmice 1. kola odigrati Freiburg - Eintracht (F) i Borussia (M) - Köln.

Subašićevi minimalno u Metzu

Francuski prvak Monaco pobijedio je u trećem kolu Ligue 1 u gostima Metz 1-0 i ostao na maksimalnom učinku.

Pobjedu je Monacu osigurao sjajni Kolumbijac Radamel Falcao koji je u 77. minuti znalački prihvatio loptu upućenu od Ghezalla i pogodio mrežu. Hrvatski reprezentativni golman Danijel Subašić sačuvao je još jednom svoju mrežu netaknutom.

Monaco vodi s devet bodova, a Lyon, PSG, Marseille i Saint-Étienne imaju po šest i po utakmicu manje.