Komentari 8

'Presudila je razlika u kvaliteti, oni su jednostavno bolji od nas'

2

Petrella, Pernica, Prochazka, Limbersky, Petržela... Česi su redom priznavali: 'Izgubili smo jer je Dinamo kvalitetnija momčad. Njihov je napad za nas nezaustavljiv. Oni su jednostavni bolji igrači nego mi'!

Kada te netko pomete s 3:0 bez da mu primirišeš golu onda je jedino normalno pokriti se ušima i priznati da si izgubio od - boljih od sebe. A to su nogometaši plzenske Viktorije redom i činili. Bez opravdanja, bez 'lažnjaka' za javnost. 'Bolji su od nas, svaka im čast', najkraći je sažetak izjava čeških igrača koje donosimo u nastavku teksta

Izet Hajrović u klubu 00:15

Milan Petrella: - Našu europsku sezonu slobodno možemo ocijeniti kao uspješnu premda ovaj poraz boli. No... Nismo zaslužili proći. Zagrepčani imaju izvanrednu napadačku igru i točno su znali kako nas slomiti.

Zagreb: Dinamo i Viktorija u uzvratnoj utakmici Å¡esnaestine finala Europa lige

Ludek Pernica: - Sve je rečeno na terenu. Svi ste vidjeli razliku u kvaliteti u Dinamovu korist. Akcija kod prvog gola je najbolji dokaz. Vanserijski nogomet. Mislili smo ako smanjimo na 1:2 u nastavku da bi ih mogla uhvatiti nervoza, ali kad smo primili i treći više nije bilo ni najmanje nade za nas.

Roman Prochazka: - A rezultat sve govori... Od prve do zadnje minute nije bilo nikakve neizvjesnosti o tome tko će dalje. Dinamovi su igrači letjeli pored nas, nadigrali su nas u ama baš svemu. Računali smo da će krenuti žestoko od prve minute, ali nismo imali odgovor na to.

Milan Petržela: - Nedostajao nam je Hubner u obrani, to je sigurno istina, ali kad izgubiš 0:3 onda to ide ponad priče o izostanku jednog važnog igrača u obrani. Da, ja sam imao tu šansu za 1:2 koja je možda mogla promijeniti tijek utakmice. Reagirao sam loše, u skladu s našom večeri u Zagrebu. Izgubili smo od bolje momčadi.