Komentari 328

Kolo sreće se okreće: Sevilla je srušila čudesnu Realovu seriju!

3

Sevilla je svladala Real Madrid 2-1 u 18. kolu Primere preokretom u posljednjih pet minuta za kraj čudesnog niza nepobjedivosti "kraljeva" od 40 utakmica i drugo mjesto na ljestvici

Sergio Ramos prošao je put od najomraženijeg pojedinca do čovjeka kojemu je cijeli stadion skandirao. Stoper Real Madrida zabio je, naime, autogol u prvom porazu Real Madrida nakon dugih 40 utakmica. Sevilla je u nedjeljnom derbiju slavila 2-1 i revanširala se za ispadanje u osmini finala Kupa kralja svega tri dana prije.

Sudeći prema zbivanjima u prvom poluvremenu, nije se činilo da će ova utakmica ponuditi toliko drame. Pravih prilika gotovo da nije i bilo. No zato je u drugom dijelu frcalo na sve strane.

Sevilla je krenula aktivnije u nastavak i zaprijetila preko Bena Yeddera u 54. minuti, čiji je šut obranio Keylor Navas. Odgovorio je Real devet minuta potom, pucali su Luka Modrić i Karim Benzema te pogodili blok odnosno - tribine.

Real je poveo u 65. minuti iz penala koji je skrivio golman Sergio Rico oborivši Danija Carvajala. Izvođenja se primio Cristiano Ronaldo i realizirao svoj 56. penal u Primeri, čime se na vrhu svevremenske ljestvice izjednačio s Hugom Sánchezom.

Kad su svi pomislili kako će se "kraljevi" izvući s tri boda sa Sánchez Pizjuána, pojavio se (ne)sretnik Ramos zakucavši glavom loptu u svoj gol u 85. minuti nakon slobodnjaka Pabla Sarabije. A prije samo tri dana slavljem je prkosio navijačima bivšeg kluba...

No ni to nije bilo sve. U drugoj minuti sudačke nadoknade tribine je u delirij bacio Stevan Jovetić koji je s 20-ak metara probio loše postavljenog Navasa nakon neuspjelog izbacivanja lopte gostujuće obrane. Stao je tako kraj velikom nizu koji je trajao još od 6. travnja prošle godine i poraza u Ligi prvaka protiv Wolfsburga.

Situacija na vrhu ljestvice sve je zanimljivija jer Real ima samo bod više od drugoplasirane Seville (uz utakmicu manje), a Barcelona je na trećoj poziciji s dva boda manjka za momčadi Zinedinea Zidanea za koju je Modrić odigrao cijelu utakmicu, a Mateo Kovačić bio jedini džoker s klupe, ušavši umjesto Kroosa za posljednjih 15 minuta.

La Liga, 18. kolo:

• Sevilla - Real Madrid 2-1 (Ramos 85' (ag.), Jovetić 90+2' / Ronaldo 67' (pen.)