Komentari 19

Prosinečki u problemima, Finci odlaze na Euro, BiH je sve dalje

10

Edin Džeko šokirao je Talijane u prvom poluvremenu Torinu, ali golovima Insignea i Verrattija su se vratili i pobijedili. BiH je pretposljednja sa samo jednom pobjedom. Njemačka utrpala osam Estoniji!

Hvatali su se za glavu igrači Roberta Prosinečkog u Torinu, a golman Ibrahim Šehić je u nevjerici na koljenima ležao na travnjaku nakon utakmice s Italijom u Torinu. Jer imala je BiH vodstvo protiv Talijana, ali domaćin je režirao preokret u drugom poluvremenu, a četiri minute prije kraja bez bodova je Zmajeve ostavio Marco Verratti golom za 2-1.

Edin Džeko bio je strijelac odličnog gola u 32. minuti igre. Mediji u Bosni i Hercegovini akciju za taj gol su proglasili najljepšom u povijesti reprezentacije, a taj epitet duguje Muhamedu Bešiću koji je sjajnim dodavanjem petom začinio akciju. Slavili su igrači, ali i navijači gostiju koji su se nalazili odmah iza Siriguovog gola.

Međutim, u drugom poluvremenu se sve promijenilo. Prvo je poravnao Insigne, da bi u 86. minuti pobjedu Talijanima osigurao Marco Verratti. Ostali su tak s četiri pobjede na maksimalnom učinku i s 12 bodova vode u skupni J. BiH ima pobjedu samo protiv Armenije i s četiri osvojena boda je pretposljednja u skupini. Ispred nje su i Finska (9 bodova), Armenija (6 bodova) te Grčka (4 boda). Prema trenutnoj situaciji, na Euro putuju Italija i Finska.

Nismo u mogućnosti objaviti vezani videozapis zbog ograničenja vezanih uz prava emitiranja na internetu. Video možete pogledati OVDJE.

Svi rezultati kvalifikacijskih utakmica od utorka

Skupina C

• Njemačka - Estonija 8-0 (Reus 10, 37, Gnabry 17, 62, Goretzka 20, Gündogan 26, Werner 79, Sane 88)
  • Bjelorusija - Sjeverna Irska 0-1 (McNair 86)

• Mađarska - Wales 1-0 (Patkai 81)
  • Azerbajdžan - Slovačka 1-5 (Ševdajev 29 / Lobotka 8, Kucka 27, Hamšik 30, 57, Hancko 85)