Komentari 24

Querrey i Nishikori su pokušali, ali nije išlo: Fedal u polufinalu

1

Sam Querrey i Kei Nishikori odigrali su i više nego dobre mečeve, ali nisu mogli parirati legendarnom dvojcu. Tako je Amerikanac izgubio od Nadala s 3-0 u setovima, dok je Japanac od Federera izgubio 3-1

Đoković - Bautista Agut i Nadal - Federer, parovi su to ovogodišnjeg polufinala Wimbledona!

Nakon što je Đoković pomeo Goffina (3-0), a Bautista Agut očekivano slavio protiv Pelle (3-1), svoju su četvrtfinalnu priču završili Sam Querrey i Kei Nishikori. Amerikanac iza sebe ima i više nego dobar Wimbledon na kojem je pobjeđivao Thiema (3-1), Rubleva (3-0), Millmana (3-0) i Sandgrena (3-1), njegovoj je priči došao kraj protiv Rafaela Nadala.

Wimbledon

Španjolac je bio bolji sa 7-5, 6-2, 6-2. Querrey je odlično igrao u prvom setu, pačak i vratio izgubljeni servis, ali Nadal na ovom Wimbledonu izgleda bolje nego ikad na travi. U sljedeća je dva seta Rafa pomeo Querreya za novi 'ljuti klasik', Njegov će protivnik u polufinalu biti Roger Federer koji je s 3-1 bio bolji od Keija Nishikorija.

Japanac je odlično otvorio meč i sa 6-4 odnio prvi set, ali nakon toga je Fedex 'dodao gas' i u drugom setu slavio sa 6-1. U sljedeća dva seta Nishikori se mnogo mučio na servisu, ali ipak u dobrom dijelu izdržao u obranama istog, no dva breaka - po jedan u svakom setu, bila su dovoljna da Federer izbori okršaj s Nadalom.

Bit će to njihov 40. susret, a zasad Federer ima 15 pobjeda, a Nadal 24.