Komentari 10

Radnik Sesvet izbacio Šibenik, Karlovčani bolji od Zadrana

1

Odigrano je osam utakmica 1/16 finala Kupa u kojem je najveće iznenađenje priredio Radnik iz Sesveta izbacivši Šibenik s 2-0. Svi ostali favoriti su pobijedili

Drugi dan šesnaestine finala Hrvatskog kupa donijelo je i jedno iznenađenje. Od osam utakmica najzanimljivije je bilo u Sesvetama gdje je Radnik, 12. momčad 2. lige izbacila Šibenik 2-0.

Prvoligaš je doživio blamažu već na samom početku utakmice kad je Radnik poveo u 10. minuti. Jurjević je zabio iz penala iz drugog pokušaja nakon što mu je Slavica obranio udarac. U nastavku Šibenik je preuzeo inicijativu, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti preko Bačelić-Grgića. Gosti nisu nimalo opravdali status prvoligašu. Novu sramotu doživjeli su u 56. minuti kad Kartelo dobiva crveni karton. Radnik je iz slobodnjaka pogodio okvir gola.

Šibenik je krenuo 'na glavu', no Sesvećani su spremno vrebali iz kontranapada. Za veliku pobjedu 2-0 pobrinuli su se u 85. minuti nakon gola Mihaljevića.

RNK Split 'petardom' je isprašio Segestu na Parku mladeži, a u prvoligaškom dvoboju Karlovac je izbacio Zadar 2-1 nakon boljeg izvođenja penala.

U preostalim utakmicama Inter se poprilično namučio kod Vrbovca, a Rijeka je u Bijelom Brdu slavila 2-1.