Komentari 154

Barcelona srušila Old Trafford! Man Unitedu treba novo čudo

9

Barcelona je ipak bolja čak i sa ne posebno inspiriranim Messijem te opet nimalo dobrim Coutinhom. Crveni vragovi odigrali su junačko drugo poluvrijeme, ali: klasa je na strani Blaugrane

Barcelona nije odigrala neku posebno impresivnu utakmicu, United je odigrao junačko drugo poluvrijeme, ali klasa je debelo na strani katalonske mega-momčadi pa je i tako neinspirirana zasluženo pobijedila 1-0 autogolom Luka Shawa te, zapravo, već u prvoj utakmici "rezervirala" polufinalni dvoboj sa Liverpoolom ili Portom.

Teško je, gotovo nemoguće, očekivati da će Blaugrana i za šest dana biti ovako ispod svojeg prosjeka. Uzvrat se igra na Nou Campu, Man Unitedu trebat će još veće čudo od onoga kojega su u zadnjim trenucima osmine-finala napravili na Parku prinčeva kod PSG-a. Realno, šanse za novu senzaciju tek su puke teoretske naravi.

Ključni trenutak dogodio se u 12. minuti: Messijeva lob-asistencija na Suareza, udarac glavom iz blizine, lopta češe rame Luka Shawa i završava u De Geinoj mreži: 0-1. Pokazalo se, konačnih 0-1.

Champions League Quarter Final First Leg - Manchester United v FC Barcelona

Dobro se prvo poluvrijeme igralo Teatru snova. Barcelona je apsolutno dominirala posjednom lopte premda nije igrala svoj uobičajeno raskošni nogomet. De Gea je osujetio par katalonskih prigoda, a na drugoj strani Rashford i Dalot promašili ono malo što je United kreirao u prvom poluvremenu.

Najveći "dužnik" iz prvih 45 minuta bio je Paul Pogba kojeg je defanzivni Unitedov pristup (jedini logični s obzirom na razliku kvaliteti) sveo na manje-više rintanje u obrani. Ivan Rakitić bio je "radno-solidan". Čudo je da Smalling nije dobio barem žuti za jedan neoprezni start i udarac rukom u lice Lea Messija nakon kojeg je bilo i krvi na Old Traffordu, a Messi ostao razbijenog nosa i sa vidljivim posljedicama na licu. Te gotovo pa prestao igrati.

U nastavku: ludo odlučni i napadački orijentirani United. Nakon sat vremena Messi je na centru faulirao Pogbu, a Unitedovi stoperi stajali su na 40 metara od svog gola i to je simbolika drugog poluvremena, Unitedove nadmoći koja nije materijalizirana golom jer je Barcelona (svjesna svoje loše večeri) stala defanzivnije i zapravo čuvala vodstvo protiv kvalitetom inferiornog protivnika.

Valverde je sve o igri svoje momčadi u nastavku rekao u 66' s dvije izmjene odjednom. Englezi su pokušavali, ali nekih velikih prigoda nije bilo i Barca je unatoč lošijem izdanju došla do gostujuće pobjede koja ju - žestoko gura prema polufinalu!