Komentari 39

Puca Thompson: Utrpao je 11 trica za pobjedu Golden Statea

5

Golden State je slavio u gostima kod Oklahome 108-101 te izjednačio seriju na 3-3. Odluka o drugom finalistu NBA lige past će u sedmoj utakmici...

Branitelji naslova Golden State Warriorsi noćas su u gostima svladali Oklahomu City Thunder sa 108-101, pa je omjer u pobjedama poravnat na 3-3.

Odluka o drugom finalisti NBA lige pasti u sedmoj utakmici, koja je na rasporedu u utorak rano ujutro po hrvatskom vremenu u Oaklandu.

Warriorse je do pobjede predvodio Klay Thompson s 41 košem, od čega je 18 ubacio u posljednjoj četvrtini. Pogodio je čak 11 trica.

- Curry mi je uoči četvrte četvrtine rekao: "Ovo je tvoja predstava. Idi tamo i napravi show." Uzeo sam te riječi k srcu i napravio što mi je rekao - izjavio je Thompson.

Oklahoma je gotovo stalno vodila, a uoči posljednje četvrtine imala je prednost od osam koševa. U posljednje četiri minute utakmica je bila u egalu, da bi minutu i 35 sekundi prije kraja Thompson pogodio tricu za vodstvo 104-101.

Mogli su domaćini ponovno sve okrenuti na svoj mlin, ali je Russell Westbrook dva puta izgubio loptu, pa je Stephen Curry košem 14 sekundi prije zvuka sirene potvrdio pobjedu Golden Statea.

Curry je utakmicu završio sa 29 poena, 10 skokova i 9 asistencija. U redovima Oklahome Kevin Durant je ubacio 29 koševa, a Russell Westbrook je upisao 28 poena, 9 skokova i 11 dodavanja.

- Nikad nismo prestali vjerovati. Imamo veliko srce i mislim da možemo obraniti naslov - rekao je Curry nakon utakmice.

Veliki NBA finale već su izborili košarkaši Clevelanda, koji su eliminirali Toronto, a Golden State će pokušati biti 10. momčad u povijesti NBA lige koja je preokrenula 3-1 u finalu konferencije.