Real prohujao Villarealom, prva pobjeda Barcelone

3

Madriđani su sa uvjerljivih 5-0 prošli gostovanje u Villarealu, Barcelona je doma dobila Bilbao, a Atletico je samo remizirao s Mallorcom

S dva gola Ronaldinha i jednim prinove Yaya Tourea, Barcelona je došla do prve pobjede u sezoni. Stradao je Athletic iz Bilbaa 3-1, pri čemu su igrači baskijskog ponosa puno buke digli zbog dosuđenog penala za 2-0. No i bez pomoći sudaca Barcelona bi vjerojatno došla do pobjede. Madridski Real pobijedio je i u drugom kolu. Villareal je pao s pet komada u mreži. Čistih 5-0 uz dva pogotka 'novog Beckhama', Nizozemca Wesleya Sneijdera. Raul je zabio prvi gol krajem prvog poluvremena, Sneijder je poduplao vodstvo u 48. minuti, a dvije minute kasnije van Nistelrooy je zabio za 3-0. Do kraja su zabijali još Guti i ponovno Sneijder. Realov gradski rival Atletico, koji je potrošio silne milijune ovoga ljeta, nakon dva kola ne zna za pobjedu. Mallorca je povela preko Guize u 18. minuti i dugo domaćina na Calderonu držala 'na konopcima'. Sve do 77. minute, kada je bek Pernia zabio za završni rezultat. U preostalim utakmicama odigranim u nedjelju jedino je Valencia došla do pobjede. Morientes je 'Šišmiše' doveo u vodstvo u Almeriji čim je počelo drugo poluvrijeme, poravnao je Negredo 17 minuta kasnije, a pobjedu Valenciji donio je Moretti u 80. minuti. Identičnim rezultatom, 2-2, završene su utakmice Valladolid - Deportivo i Betis - Espanyol. U ovoj drugoj gosti su vodili 2-0 do sedam minuta prije kraja, no u 84. i 85. minuti izjednačili su Fernando i Brazilac Rafael Sobis. Recreativo je vodio 1-0 kod Getafea od 85. minuti, no u 94. minuti su primili gol i s ovog gostovanja donose samo bod. Izjednačio je Manu Del Moral. ŠPANJOLSKO PRVENSTVO, 2. KOLO: Barcelona - Athletic Bilbao 3-1 (Ronaldinho '8, '35-p, Toure '72 / Susaeta '70) Getafe - Recreativo 1-1 (Del Moral '90 / Sinama Pongolle '85) Betis - Espanyol 2-2 (Fernando '84, Sobis '85 / Luis Garcia '33, '41) Valladolid - Deportivo 2-2 (Calvo '45, Sisi '72 / Taborda '53, Riki '78) Almeria - Valencia 1-2 (Negredo '63 / Morientes '46, Moretti '80) Villareal - Real Madrid 0-5 (Raul '39, Sneijder '48, '73, van Nistelrooy, Guti '80) Atletico Madrid - Mallorca 1-1 (Pernia '77 / Guiza '18) Igrano u subotu: Levante - Murcia 0-0 Zaragoza - Racing 1-1 (Oliveira '75 / Serano '55)