Komentari 4

Rebensburg pobjeda u Cortini d'Ampezzo, Tina Maze treća...

1

Viktoria Rebensburg pobjednica je super G-a koji je u sklopu Svjetskog kupa u nedjelju održan u Cortini d'Ampezzo. Druga je bila Schmidhofer, a treća Tina Maze

Njemačka skijašica Viktoria Rebensburg pobjednica je super G-a koji je u sklopu Svjetskog kupa u nedjelju održan u Cortini d'Ampezzo…

Utrka je u jednom trenutku bila na rubu regularnosti zbog vrlo gustog snijega koji je najjače padao kad su na stazi bile najbolje skijašice u ovoj disciplini. Rebensburg je iskoristila startni broj devet i s vremenom 1:16.45 odnijela jubilarnu desetu pobjedu u karijeri i drugu u super G-u.

Sa startnim brojem tri do drugog je mjesta i prvog postolja u karijeri došla Nicole Schmidhofer. Za pobjednicom je 23-godišnja Austrijanka zaostala 33 stotinke. Slovenka Tina Maze, uvjerljivo najbolja svjetska skijašica u aktualnoj sezoni, dokazala je da je ni loši vremenski uvjeti ne mogu zaustaviti. Nakon subotnjeg drugog mjesta u spustu, u nedjelju je osvojila treće mjesto s 34 stotinke zaostatka. To joj je već 15. postolje ove sezone i 53. u karijeri.

Maze je ovime preuzela vodstvo i u poretku super G-a budući da se Amerikanka Lindsey Vonn, subotnja pobjednica spusta, nije dobro snašla u uvjetima slabe vidljivosti. Zauzela je sedmo mjesto s 83 stotinke zaostatka.

U ukupnom redoslijedu Maze ima već 1474 boda, odnosno nevjerojatnih 718 više od drugoplasirane Marije Höfl-Riesch.