Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Puljić utrpao četiri gola Interu za odgodu Dinamovog slavlja

None Foto: Nel Pavletic/PIXSELL 5

U drugoj subotnjoj utakmici 29. kola 1. HNL Riječani su pobjedom bar nakratko odgodili Dinamovu proslavu titule. U potpunosti su nadigrali Inter i u mrežu im ubacili čak sedam golova

U dvoboju 29. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke svladali Inter s čak 7-0 (3-0), uz četiri gola Jakova Puljića

Rijeka je uvjerljivom igrom slavila kod kuće protiv Intera, pa Dinamo još nije prvak Hrvatske. Naime, Zagrepčani su još danas mogli proslaviti naslov da je Rijeka kiksala, no već u prvom dijelu domaćini su vodili s 3-0.

Tibor Halilović je zabio u 27. minuti, potom je Puljić u 41. promašio penal, ali mu se lopta sretno odbila, pa se ipak upisao u strijelce, a tri minute kasnije bivši igrač Intera bio je precizan s "bijele točke". Inter je od 40. minute igrao bez isključenoga Čelikovića, a u drugom dijelu su se Maxwell Acosty (48) i Domagoj Pavičić (58), te Puljić (88, 90+1) pobrinuli za katastrofu Zaprešićana.

Vodi Dinamo s 76 bodova ispred Rijeke (56), dok je Inter sedmi s 27 bodova. Pred 4000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Vučković iz Zagreba.

Rijeka

7
:
0

Inter

27' Halilović, 41', 43', 88', 90' Puljić (11m), 48' Acosty, 58' Pavičić
  • 90' KRAJ 7-0

Završena je agonija Intera na Rujevici! Četvrtim golom pred sam kraj presudio im je bivši igrač Jakov Puljić i bar nakratko odgodio slavlje Dinama. Imat će što za reći Samir Toplak svojim igračima koji su od 40. minute igrali bez pocrvenjelog Čelikovića. No, sedam komada u mreži svakako je previše.

• 88' GOL

Dočekao je svoj trenutak slave i Jakov Puljić! nakon nekoliko promašaja napadač Rijeke zabio je treći gol na večerašnjoj utakmici.

• 85'

Kelava je još jednom spasio svoju momčad. Golman gostiju odbio je u korner odličan udarac Čolaka, a iz kornera je petom pokušao igrač domaćih, ali nije stvorio probleme golmanu gostiju.

• replacement

83' Zamjena

Umjesto Roberta Murića će za Rijeku ući Ivan Smolčić.

• 76'

Antonio Mirko Čolak sada je na trenutak bio u ulozi Ivana Kelave. Loptu koja je išla u gol gostiju obranio je na petercu i spasio Inter od veće blamaže.

• 71'

Pokušao je sada i Robert Murić s ruba šesnaesterca, ali lopta je išla direktno u Kelavu. Nije imao problema s ovim udarcem golman gostiju koji je danas izložen kao na streljani.

• 69'

Opasno je sada tukao Puljić, ali ni ovaj put nije pogodio! Zaprijetio je napadač Rijeke s dvadesetak metara od gola, a njegov je udarac prohujao pored lijeve vratnice! Ostao je 'kratak' za hat-trick napadač domaćih.

65' Zamjena

Maxwell Acosty izlazi iz igre, a ulazi Antonio Mirko Čolak. Napadač Rijeke imat će priliku poboljšati svoju statistiku u posljednjih dvadesetak minuta protiv uzdrmanog protivnika.

• 58' GOL

Kanonada se nastavlja! Odlično se okrenuo Pavičić i zavukao loptu u lijevi donji kut Kelavina gola. Ništa tu nije mogao golman gostiju osim i po peti put izvaditi loptu iz mreže. Riječki stroj nemilosrdno melje, a gosti jedva čekaju da ovo mučenje završi...

• 55'

Opasno je potegnuo Jakov Puljić, ali morat će još pričekati na hat-trick. Njegov je udarac otišao iznad prečke, nije trebao reagirati Kelava. Prilika je ovo za predah gostima jer Riječani ne staju i nakon četiri gola u mreži protivnika.

• 48' GOL

Interovci se samo mogu pomoliti i nadati se da ih Riječani neće još više nakrcati. Acosty je samo tri minute nakon početka drugog poluvremena i četvrti put poslao loptu iza leđa Ivana Kelave koji u svom povratku na gol baš i nema dobro iskustvo. Inter je u potpunom raspadu dok Riječani marširaju Rujevicom...

• 46'

Toplak je na početku drugog poluvremena umjesto Serdera Serderova na teren poslao Ivana Mamuta. Počelo je drugo poluvrijeme.

• halftime

Poluvrijeme

Morat će Samir Toplak dobro razmisliti što će napraviti u drugom dijelu jer je njegova momčad u velikim problemima. Nakon 45 minuta gube 3-0, a u nastavak će morati i bez Jasmina Čelikovića koji ima crveni karton. Teško poluvrijeme je iza 'diva iz predgrađa', a ništa im lakše neće biti ni u nastavku.

Rijeka je odgodila slavlje Dinama, a nastavak utakmice slijedi za petnaestak minuta.

• DVA GOLA IZ PENALA

Raspad gostiju u dvije minute! Prvi je penal obranio Kelava, ali je Puljić poslao odbijanac u gol. samo dvije minute kasnije Bosec je srušio Acostyja u šesnaestercu, opet je pucao Puljić u istu stranu iz penala, ali Kelava je sada bio nemoćan. gosti su u velikim problemima i još imaju igrača manje.

• 41' GOL

Loše je pucao Jakov Puljić, obranio je tu loptu Kelava, ali natrčao je na odbijanac napadač Rijeke i podebljao vodstvo domaće momčadi. Samo nekoliko trenutaka kasnije dobili su i drugi penal domaćini nakon prekršaja Boseca.

• second_yellow_card

40' Drugi žuti karton

Veliki problemi za Inter! Murić je pucao s pet metara od gola i lopta je u ruku pogodila Jasmina Čelikovića koji je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i mora napustiti igru. Puljić ima priliku zabiti iz penala!

• 35'

Loš ubačaj Brezovca na prvoj je stativi nespretno izbio Acosty, a njegov 'pokušaj' popravio je Domagoj Pavičić i otklonio opasnost ispred gola Simona Sluge. Rijetke su prilike Intera i gosti će u napadu morati puno bolje reagirati žele li bar malo zaprijetiti golu Riječana.

• 27' GOL

Tibor Halilović spremno je dočekao priliku sa šesnaest metara od gola gostiju, odlično zapucao i zabio za vodstvo Rijeke! Ovaj je put nemoćan bio Ivan Kelava koji je držao goste na životu, Inter čeka težak nastavak na Rujevici.

• 20'

Kakva bomba Jakova Puljića! Opasno je pucao napadač Rijeke s dvadeset i pet metara od gola, a lopta je pogodila unutarnji dio desne stative Ivana Kelave i odbila se natrag u teren. Milimetri su dijelili Riječane od vodstva, ali još uvijek je 0:0.

• 18'

Bio je ovo loš pokušaj Serdera Serderova. Omaleni Rus skočio je i tukao glavom nakon ubačaja Antonija Boseca, ali njegov je udarac otišao daleko od gola Simona Sluge. u prvih 20 minuta Rijeka ima terensku inicijativu, a 'div iz predgrađa' strpljivo čeka svoju šansu.

• 13'

Mogla je Rijeka biti u vodstvu, ali Puljić nije uspio poslati loptu u gol. odlično je  s lijeve strane nabacio Acosty, sam je bio centarfor Rijeke koji je odlučio pucati iz prve i pogodio samo vanjski dio mreže Ivana Kelave.

• 10'

Odlično je tukao Puljić iz slobodnjaka, ali Kelava je podsjetio na svoje najbolje dane. Izvukao je sada golman Intera svoje suigrače i ostavio ih u egalu u ranoj fazi utakmice. Išla je lopta u lijeve rašlje, ali odlično je reagirao Kelava.

• 10'

Tsonev je napravio opasan prekršaj dvadesetak metara od Kelavina gola. Srušio je Dinu halilovića i dao priliku Jakovu Puljiću da zaprijeti iz slobodnog udarca.

• yellow_card

5' Žuti karton

Igrač rijeke na posudbi u Interu Jasmin Čeliković dobio je žuti karton. Sapleo je protivničkog igrača u prolasku i zaradio opomenu u ranoj fazi utakmice.

• 3'

Opasno je tukao Brezovec s tridesetak metara, a Sluga je u posljednjem trenutku vršcima prstiju skrenuo loptu u korner. Nakon toga nije bilo veće opasnosti jer je obrana domaćih sve lako raščistila.

• POČETAK 1'

Sudac Vučković dao je znak za početak susreta, a prvi su s centra krenuli nogometaši Rijeke.

• DINAMO ČEKA INTER

Dinamo je s četiri komada 'naprašio' Istru u Puli (4-0), a briljirali su Oršić s golom i asistencijom te Olmo s dva gola. Sada se čeka Rijeka, koja Dinamu može uručiti naslov remijem ili porazom od Intera.

Šampanjac je na hlađenju, a hoće li ga otvoriti poslije ove utakmice ili neke sljedeće, saznat ćemo nakon utakmice na Rujevici.

• SASTAVI

Dvadesetak je minuta do početka utakmice, a poznati su i sastavi koji će večeras istrčati na Rujevici.

Rijeka (4-2-3-1)

Sluga - Kvržić (c), Župarić, Escoval, H. Smolčić - Pavičić, Lepinjica - Murić, Halilović, Acosty - Puljić

Inter (4-2-3-1)

Kelava - Bosec, Čeliković, Buljat, I. Čeliković - Brezovec, Postonjski - Rak (c), Tsonev, Čulina - Serderov

• NAJAVA

Rijeku u deset dana čekaju dvije utakmice sa Interom. Subotnja ligaška na Rujevici pa polufinale Kupa u Zaprešiću. Ova prva Riječanima dolazi nakon poraza u Gorici kojeg se baš i nije pretjerano detaljno analiziralo.... Zbog uštede vremena.

- Nismo raščlanjivali svaku pogrešku jer toliko toga nije valjalo da bi nam previše vremena trebalo da sve prođemo - priča šef Igor Bišćan pa na pitanje 'Imate li više igrača na treningu ili u rubrici izostanaka' odgovara:

- A tu su negdje, otprilike pola-pola... Ali što sad? Ionako to već toliko dugo traje da više i nije zanimljivo. GorgonPavelićRaspopovićLončarVelkovskiTomečakPunčecVuk... Mnogih nema, ali obveza osvajanja bodova ostaje. Moramo isprati gorčinu poraza iz prošlog kola. U kakvom sastavu, vidjet ću sutra, ali tko god igrao igrat će na pobjedu.

Bišćan je odgovorio i na pitanje hoće li oporavkom Čolaka golgeterski sve raspoloženiji Puljić opet u vezu, na mjesto ofenzivnog razigravača umjesto Gorgona:

U odsutnosti Gorgona (operirao gležanj, za njega je sezona gotova, a ističe mu i ugovor) vrpcu će oko ruke opet staviti sjajni desni bočni Kvržić:

- Inter je opasan, u to nema nikakve dvojbe, ali jednako tako nije upitno ni da smo na Rujevici mi gazde i da ako odigramo kako znamo onda povratak pobjedama i osvajanje nova tri boda ne bi smjeli doći u pitanje. Jesam li 'bek' ili 'krilo'? Za Rijeku: što god treba - rekao je ljubimac riječkih navijača, Zoran Kvržić.