Komentari 104

Dybala srušio United, čudesni De Gea spašavao od debakla...

9

Juventus je bez Marija Mandžukića osvojio sva tri boda na gostovanju kod Manchester Uniteda. Jedini gol na utakmici zabio je Dybala, a pobjeda Juvea je mogla biti i uvjerljivija da nije bilo De Gee...

Agonija Manchester Uniteda se nastavlja. Ovoga puta su oni doživjeli poraz od Juventusa (1-0) u trećem kolu grupne faze Lige prvaka. Jedini gol na utakmici zabio je Paulo Dybala u 17. minuti.

Od samog početka moglo se vidjeti da je Juventus puno bolja momčad od Manchestera i bilo je samo pitanje vremena kada će Talijani zabiti gol.

Pritiskali su oni 'crvene vragove' svim silama, a to im se isplatilo nakon 17 minuta igre kada je Dybala pokupio jedan odbijanac u kaznenom prostoru 'crvenih vragova' i zabio za 1-0.

Nakon toga United se polako počeo raspadati, ali nevjerojatni De Gea držao ih je na životu. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Juventusa od 1-0.

Kovačev Bayern sve bolji: U minuti zabili dva i srušili AEK

Pokušavali su kasnije igrači 'stare dame' na sve načine doći do povećanja prednosti, ali jednostavno nisu imali način da uguraju loptu iza nevjerojatnog Španjolca.

'Crveni vragovi' su za 90 minuta igre imali tek jednu pravu šansu, a ona je djelo Paula Pogbe. U 75. minuti Francuz je primio loptu s igračem na leđima, a onda se sjajno okrenuo i opalio. Međutim, njegov udarac pogodio je samo lijevu stativu.

Ovim porazom United je prekinuo pozitivan niz od tri uzastopne pobjede nad Juventusom, a osim toga, izabranici Josea Mourinha dodatno su produbili svoju krizu.

Zanimljiva je činjenica da portugalski stručnjak na klupi Manchester Uniteda nije napravio niti jednu izmjenu u ovoj utakmici dok je njegov kolega na klupi Juventusa iskoristio sve tri, ali prvu tek u 78. minuti.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, Juve je i dalje stopostotan u Ligi prvaka s tri pobjede iz tri odigrane utakmice uz gol razliku 6-0, čime se nalazi na čelu skupine H, dok je United ostao na drugom mjestu s četiri osvojena boda uz gol razliku 3-1.

Također je bitno spomenuti kako bivši napadač Vatrenih Mario Mandžukić nije bio niti u zapisniku trenera Allegrija zbog ozljede gležnja.

Sljedeća utakmica između ova dva kluba dogodit će se već u sljedećem kolu, točnije 7. studenog, ali ovoga puta u Torinu, na Allianz stadionu.