Komentari 69

Ronaldo za povijest: Prestigao je Raula, a sada lovi i Messija

1

OPET ‘PETARDA’ Cristiano Ronaldo u 2015. godini dvaput je zabijao po pet golova - Granadi i sad Espanyolu. Još je jednom dospio u knjige rekorda "kraljevskog kluba"

Znalo se da će Cristiano Ronaldo srušiti rekord Raúla Gonzáleza od 228 golova, samo je bilo pitanje vremena kada. I to vrijeme je došlo, Ronaldo je masakrirao Espanyol u Barceloni i “petardom” ih otpratio na tuširanje. Uz asistenciju Luke Modrića, Ronaldo je stigao do nevjerojatnih 230 golova u samo 204 nastupa i postao prvi strijelac Reala u povijesti.

- Brojke govore same za sebe. Netko tko zabije toliko golova zasluženo ima mjesto u knjigama povijesti - rekao je novi trener Reala Rafa Benítez.

- Nadam se da će nastaviti ovako zabijati golove za svoje dobro, ali i za dobro momčadi - zaključio je španjolski trener.

Ronaldo je zasjeo na četvrto mjesto najboljih strijelaca La Lige u povijesti. Ispred njega su samo vječiti rival Lionel Messi, Telmo Zarra i legenda Reala Hugo Sánchez. Messi je na brojci od 288 golova u prvenstvu. Iako Ronaldo nije zabio u prve dvije utakmice ove sezone, već je hat-trickom u prvom poluvremenu postao prvi strijelac Primere.

U pobjedi Reala 6-0 zaigrao je i Mateo Kovačić, koji je u igru ušao u 56. minuti zamijenivši Luku Modrića. Benítezov Real vrlo je moćan, nije primio gol u tri kola.

Uz spomenuti rekord Cristiano je i prvi igrač koji je zabio u svakoj minuti nogometne utakmice, ima najviše hat-trickova u povijesti španjolskog prvenstva (28), jedini je igrač u povijesti La Lige koji je zabio u pet sezona 30 ili više golova. Uz to, Ronaldo među prvom četvoricom ima i najbolji postotak. Portugalac u prosjeku zabija 1,13 golova po utakmici, dok je najbolji strijelac La Lige, Leo Messi, na 0,90 po utakmici.