Komentari 102

Koreanci kao lagani trening: 'Kauboji' uvjerljivo slavili s +10

9

Hrvatska rukometna reprezentacija na impresivan i uvjerljiv način startala je na olimpijskom turniru. Golužini izabranici poigrali su se nedoraslom J. Korejom 31-21

Opasna je ta Južna Koreja, znaju kazniti opuštanje. Igraju za nas nezgodnu obranu 3-3, čeka nas puno posla, najavio je Blaženko Lacković utakmicu s tradicionalno neugodnim azijskim protivnikom.

No srećom ta prognoza se pokazala promašenom jer 'kauboji' nikad lakše nisu došli do pobjede protiv Južne Koreje. U prijašnjim međusobnim ogledima Hrvatska je slavila tijesnom razlikom, no ovaj put to nije bio slučaj. Naprotiv, izabranici Slavka Goluže razbili su Koreance 31-21 (14-8) iako je razlika mogla biti i veća.

Od samog početka bilo je vidljivo da će londonska premijera biti jednosmjerna utakmica za Hrvatsku jer Južna Koreja nije ni u jednom trenutku utakmice imala vodstvo. U prvom poluvremenu prednjačili su Čupić s pet golova te raspoloženi Alilović, koji je uspješno zaustavljao pokušaje protivnika.

- S ovakvom obranom meni je lako, mogli smo ih dobiti i 20 razlike - rekao Alilović nakon utakmice.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću 14-8, a u nastavku je još više rasla te se u jednom trenutku zaustavila na čak 15 golova (31-16). U drugom dijelu Goluža je iskoristio priliku da isproba dobar dio igrača, ali da one ključne odmori za predstojeću utakmicu sa Srbijom u utorak (17.15).

- Igrali smo sto posto od početka. Drugačije i ne znamo. Ovo je pravi recept kako igrati: čvrta obrana i puno trke - izjavio je izbornik Slavko Goluža.

Najefikasniji je bio Čupić s 8 golova iz 10 prilika uz sjajan postotak od 80 %. Duvnjak je zabio pet, a Lacković četiri. Alilović je skupio 12 obrana.