Komentari 6

Sad bez neizvjesnosti: U-19 Hrvatska 'pomela' Argentince

1

Hrvatski U-19 rukometni reprezentativci stigli su i do treće pobjede na SP-u, no za razliku od drame s Francuskom i Brazilom, uvjerljivo su pomeli Argentinu s +21

Nakon što je u prve dvije utakmice protiv Francuske i Brazila pružila pravu dramu u završnici, hrvatska U-19 rukometna reprezentacija do treće pobjede na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj došla je na uvjerljiv način.

Momčad Vedrana Ćurka 'pomela' je nedoraslu Argentinu s visokih 39-18 te je se još više učvrstila na vrhu skupine C.

O dominaciji Hrvatske govori da je protivnik jedino izjednačenje imao na 1-1, a onda su hrvatski juniori postepeno gradili prednost kroz prvo poluvrijeme da bi se do odmora zaustavili na uvjerljivih 21-8.

No umjesto potencijalnog opuštanja u nastavku Hrvatska je ozbiljno shvatila utakmicu te je krenula po još veću gol-razliku, a nakon 60 minuta Argentina je 'razbijena' s dominantnih 21 golova razlike.

Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bili su Božić Pavletić i Grbavac po šest golova. Sljedeći protivnik Hrvatske je Angola za dva dana.