Šaranović srušio Varteks, Šibenik ispustio 2-0

1

Varteks je 'popio' četiri komada u Čakovcu, kod Međimurja koje je osvojilo prve bode, a Zadar i Šibenik remizirali su nakon 2-0 Šibenčana

Crni niz Varteksa i trenera Josipa Kuže nastavljen je i u Čakovcu. Varteks je izgubio 4-1 od Međimurja i nakon tri kola još uvijek nema niti boda. Zvono za uzbunu u Varaždinu će se sada definitivno upaliti, a prema dobrom starom hrvatskom običaju, i Kužeova pozicija postaje vrlo nestabilna. U idućem kolu u Varaždinu gostuje Ćirin Zagreb. Najava novog poraza Varteksa stigla je u 43. minuti, kada je Edin Šaranović doveo Međimurje u vodstvo. Na početku nastavka, u 48. minuti, stvari je na početak vratio Varteksov Slovenac Borut Semler, ali samo dvije minute kasnije ponovno je Međimurje u vodstvu. Strijelac je bio Piškor. Varteksov loš dan s još dva gola, u 75. i 88. minuti, začinio je najbolji igrač utakmice Edin Šaranović. Međimurju su ovo prvi bodovi u prvenstvu. Četiri gola pala su u Zadru. U Stanovima je gostovao Šibenik, koji kući odnosi drugi bod u ovome prvenstvu, a lako je mogao i do sva tri. U prvih 45 minuta nije bilo golova, a serija je otvorena već na startu nastavka. Naum Batkoski je u 50. minuti loptu poslao u vlastitu mrežu i Šibenik je poveo. Kada je vodstvo na 2-0 povećao Ermin Zec u 70. minuti, činilo se kako će Šibenik lako doći do prve pobjede u ovom prvenstvu. No Želimir Terkeš se nije složio s takvim raspletom. Prvo je zabio u 82. minuti, a napadi Zadra u završnici utakmice isplatili su se u 90. minuti. Ponovno je strijelac bio Terkeš.