Komentari 39

Šest golova u samo 17 minuta! Rumunji ispratili Englesku kući

15

Rumunji su još jednom pokazali svoju moć! Pobijedili su moćne Engleze 4-2 i tako ih poslali kući s Europskog prvenstva. Do 75. minute bilo je 0-0, a onda je krenuo vatromet golova na obje strane

Mlada rumunjska nogometna reprezentacija napravila je dobar podvig prema polufinalu Europskog prvenstva za reprezentacije do 21 godine. Pokazali su zašto njihovi mediji ovu generaciju zovu najboljom ikad te s 4-2 (0-0) pobijedili Engleze.

Sijevalo je sa svih strana, obje su momčadi ovu utakmicu odigrale 'na nož'. Već u sedmoj minuti Rumunji su mogli do vodstva nakon uraganskog početka, no zicer je s pet metara Ivan poslao u reklame pokraj lijeve stative. Sedam minuta kasnije Englezi su gradili napad, ali Rumunji su odgovorili munjevitom kontrom. Puscas je projurio sredinom terena i uposlio Hagija koji odmah gura za Mana koji tuče iz blizine, ali Henderson odličnom reakcijom brani.

England U21 v Romania U21 - UEFA European Under-21 Championship - Group C - San Marino Stadium

Do poluvremena jurišalo se na obje strane, ali ponajviše zahvaljujući odličnim golmanima rezultat je ostao nepromijenjen (0-0). u nastavak igre bolje su krenuli Englezi. Foden je ušao u igru i odmah u 60. minuti napravio 'dar-mar' u obrani protivnika, pucao, ali Radu je obranio. U istoj minuti Radu je odlično obranio udarac Maddisona, a na povratnu loptu u šesnaesterac nitko nije natrčao.

A onda je uslijedio pravi šou. U 75. minuti Kenny je nespretno startao na Comana, a hladnokrvno je penal zabio Puscas. No , veselje Rumunja nije dugo trajalo. U 80. minuti utakmice. Gray je podsjetio na Robbena, samo na suprotnoj strani. Izbacio se na desnu nogu i odlično pogodio u daljnji kut Raduovog gola. Dirao je loptu kapetan Rumunjske, ali nije uspio obraniti.

Pet minuta kasnije novo veselja 'žutih'. Hagi je iskoristio veliku pogrešku Tomorija. Prodao mu je 'lažnjak' i lijevom nogom probio nemoćnog Hendersona. Očito je pala koncentracija obrana na obje strane jer je već u 87. minuti zabijen novi gol.  Abraham je odlično primirio loptu u šesnaestercu i prevario svog čuvara i rumunjskog kapetana na golu za 2-2.

U 89. minuti šok u redovima mladih Engleza. Coman je odlučio pucati, a Henderson na golu žestoko je pogriješio i lopta mu je izmigoljila kroz noge. Četiri minute kasnije isti je igrač stavio 'točku na i' ove utakmice i zabio za konačnih 4-2.

Rumunji su tako gotovo sigurno osigurali ulazak u polufinale i poslali Engleze kući. U posljednjem će kolu s Francuskom odlučivati o pobjedniku skupine, ali obje bi selekcije lako mogle u polufinale čak i s porazom jer dalje ide i najbolji drugi.