Komentari 4

Shiffrin najbrža, naša Leona je doskijala do rezultata karijere

4

Mikaela Shiffrin slavila je u Leviju ispred Švicarske Wendy Holdener. Leona Popović odvozila je utrku karijere. Dan uoči 19. rođendana prvu vožnju završila je na 36. mjestu...

Amerikanka Mikaela Shiffrin pobjednica je slaloma za Svjetski kup u Leviju, ona je do svoje 20. pobjede u ovoj disciplini, a ukupno 21. u kariejri stigla sa 67 stotinki boljim vremenom od druge Švicarke Wendy Holdener, odnosno 75 ispred treće Slovakinje Petre Vlhove.

Shiffrin je preuzela i vodstvo u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa, nakon dvije utrke, veleslaloma u Soeldenu i slaloma u Leviju, ima 180 bodova. Drugo mjesto drži Švicarka Lara Gut sa 100 bodova, a treće njena sunarodnjakinja Holdener sa 95.

Hrvatska predstavnica Leona Popović nije izborila plasman u drugu vožnju zauzevši 36. mjesto u prvoj. Popović je dan uoči svog 19. rođendana ostvarila najbolji rezultat u Svjetskom kupu u dosadašnjoj karijeri.

Leona je zaostala 3.18 sekundi za Shiffrin, a za Kanađankom Erin Mielzynski, posljednjoj koja je izborila plasman u drugu vožnju, naša skijašica kasnila je 48 stotinki.

Za Popović je ovo bio četvrti nastup u nekoj utrci slaloma za Svjetski kup, te je po prvi puta uspjela stići do cilja. Ukupno joj je ovo bio osmi nastup u Svjetskom kupu u karijeri, a dosada joj je jedini plasman bilo 54. mjesto u superveleslalomu u Lenzerheideu u ožujku ove godine.