Komentari 8

'Šišmiši' pali na Mestalli, Auba hat-trickom osigurao finale EL

1

Valencia je na Mestalli hvatala dva gola zaostatka protiv Arsenala, ali to im nije uspjelo (3-1). Bolja je bila engleska momčad koja je na kraju s 4-2 izborila odlazak na finale u Baku

Na krilima odličnog Gabonca Arsenal je ušao u finale Europske lige! Izabranici Unaija Emeryja iskoristili su greške domaće obrane i s pobjedom 4-2 obranili prednost iz prve utakmice (3-1) za put na finale u Baku 29. svibnja.

Europa League Semi Final Second Leg - Valencia v Arsenal

Krenula je Valencia snažno od prve minute i ubrzo okrunila dominaciju. Jurnuo je Guedes po lijevom boku 'topnika' i dodao loptu  Rodrigu koji je odmah zavrće prema drugoj stativi. Na putu je lopta dirala Koscielnog te je dobila savršenu putanju u kojoj je Gameiro samo uklizio i zabio za rano vodstvo 'šišmiša'.

Dominantni su u potpunosti bili domaći, ali šok je uslijedio u 17. minuti. Nadskočio je Lacazette obranu Valencije i glavom u priliku izbacio Aubameyanga koji prekrasno pogađa u lijevu stranu Netova gola. Bio je to 'hladan tuš' za 'šišmiše' kojima su za produžetke bila potrebna dva gola.

Nastavile su napadati Marcelinove trupe, ali Cechova je mreža ostala netaknuta. U 31. minuti s bolnom je grimasom na licu pao Coquelin nakon sudara s Aubameyangom. Izgledalo je kao da neće moći nastaviti igru, ali Francuz se nakon kratkog pružanja pomoći vratio na teren.

Valencija je dominirala, ali umalo su kažnjeni u 39. minuti nakon što je Lacazette promašio dobru priliku na dodavanje Aubameyanga. Na odmor se otišlo s izjednačenim rezultatom (1-1). Sve nade domaćina ugašene su ubrzo nakon starta drugog poluvremena. U 50. minuti Aubameyang je odlično ukrao loptu Gayi i proslijedio za Torreiru. Ovaj je uposlio Lacazettea koji odlično koristi priliku i zabija za 2-1.

No, u 58. minuti vraćaju se 'šišmiši'. S(p)retnom reakcijom ugurao je Gameiro loptu iza Cechovih leđa, ali dugo će se raspravljati o ovom golu jer je u zaleđu bio francuski napadač. Ali u Europskoj ligi nema VAR provjere, pa su se 'topnici' mogli samo žaliti. Ali ubrzo je sve bilo riješeno.

Nadali su se domaći navijači mogućem novom čudu u europskim natjecanjima, ali prolazak Arsenala u finale potvrdio je Pierre Erick Aubameyang. Iskoristio je nesmotrenost svog pratitelja i prizemnu loptu Maitland Nilesa klizećim startom poslao u gol. Utihnula je tada Mestalla, bili su svjesni navijači 'šišmiša' da je gotovo.

No, to nije bilo sve. Aubameyang je maestralan nastup okrunio i trećim golom u 88. minuti kad je iz malog kuta 'kroz glavu' Netu zabio gol i završio utakmice za potpuno veselje gostujućih navijača na Mestalli i pred malim ekranima.

Finale Europske lige igrat će se u Azerbajdžanu, točnije u Bakuu. Drugi finalist još nije poznat jer Chelsea i Eintracht igraju produžetke. Finalna se utakmica igra 29. svibnja.