Komentari 4

Soldin Dinamo 'peticom' projurio pokraj Šibenika

1

Zagrbački Dinamo ostvario je pred praznim tribinama uvjerljivu pobjedu 5:1 protiv Šibenika, koji je otpor pružao samo u prvom dijelu

Prvu priliku Dinamo je imao u 9. minuti, kada je Mikić na proigravanje Bišćana pogodio gredu. Ubrzo nakon toga Balabanu se svira zaleđe, uz glasno negodovanje malobrojnih gledatelja. Domaćin je nastavio s pritiskom i u 14. minuti imao dvije uzastopne prilike, no oba puta dobro je reagirao vratar Hrvoje Slavica. Ipak, Dinamo je u 18. minuti poveo preko Balabana, koji se odlično snašao pred vratima Šibenika. Na izjednačenje se nije dugo čekalo, budući da je Vitaić u 25. minuti odlično izveo slobodni udarac, koji Koch nije uspio obraniti. Dodajmo kako je momčad Dinama u 22. minuti zbog ozljede napustio Bišćan, a zamijenio ga je Vrdoljak. Dinamo je nastavio napadati, a njihova je premoć kapitalizirana u 41. minuti kada je na 2:1 povisio Luka Modrić. Kapetan je izigrao svog čuvara i prekrasnim udarcem pogodio rašlje. Samo dvije minute kasnije Modri su povećali vodstvo na 3:1, a ovog puta strijelac je bio Tadić. U toj su prilici aktivno sudjelovali Etto, koji je munjevito prošao po desnoj strani i asistent Vukojević. Pregršt prilika Dinamo je imao i u drugom dijelu, a do četvrtog pogotka stigli su u 58. minuti, kada je Drpić glavom matirao Slavicu. Vrlo blizu pogotka Dinamo je bio u 64. minuti, kada je slobodnjak Balabana okrznuo vratnicu. Potop Šibenika dogodio se u 75. minuti kada je mladi Ademi skrivio penal na Mandžukiću, a Modrić bio siguran s bijele točke za 5-1. Do kraja utakmice igrači Dinama nisu smanjivali tempo, a unatoč velikoj premoći nisu uspjeli postići šesti pogodak.