SP Hokej: Hrvati korak do povratka u Diviziju I

1

Hrvatski hokejaši pobijedili su Španjolsku 8-2 i ostali sami na vrhu ljestvice. Sljedeći protivnik nam je reprezenatcija Turske

Nakon Belgije i Srbije, Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu slavila je i u trećoj utakmici skupine A Svjetskog prvenstva Divizije II. Ovaj put pala je slabašna Španjolska, kojoj su naši igrači osam puta pospremili pločicu u mrežu. Otpočetka je bila jasna razlika u klasi, što su naši i potvrdili nakon što je Lovrenčić u 6. minuti druge trećine iz kaznenog udarca pogodio za 3-0. Nedugo poslije Španjolci su brzom akcijom nakon bulija smanjili, no to kao da je razljutilo dečke u crvenom. U sljedećih minutu i pol odgovorili su dvama golovima. - Prvih tridesetak minuta igrali smo vrlo dobro, a ostatak smo se zafrkavali - rekao je Oliver Ciganović, s dva gola i dvije asistencije najefikasniji pojedinac na utakmici. Ova pobjeda ostavila je Hrvatsku samu na vrhu ljestvice i dovela je na koračić do povratka tamo gdje joj je i mjesto, u Diviziju I. - Sasvim smo blizu zlata, ali nadam se da je već gotovo. Ostale su nam još dvije lagane utakmice, taman da završimo prvenstvo s pet pobjeda - izjavio je Danijel Plahutar. Danas igramo protiv Turske.